Новий порядок оформлення посвідчення водія

28.03.2013 року набув чинності Порядок централізованого оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення посвідчення водія, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 року № 185. Новий порядок ухвалили на виконання Закону України "Про Єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу та її спеціальний статус". Що змінилося в порядку оформлення водійського посвідчення, дізнавався prostopravo.com.ua

Наголосимо, що нормативні акти, якими був затверджений старий порядок видачі водійських посвідчень (Постанова КМУ від 8.05.1993 р. № 340 і Наказ МВС від 07.12.2009 р. № 515), не скасували. Але оскільки Постанову № 185 ухвалили пізніше, саме ним відтепер слід керуватися за оформленні водійського посвідчення.

У п. 1 Порядку йдеться, що водійське посвідчення є документом, яке посвідчує особу та її спеціальний статус щодо підтвердження права його власника на управління транспортними засобами.

Посвідчення водія нового зразка виготовлятимуть у формі картки із безконтактним електронним носієм.

На безконтактний електронний носій, який імплантують у посвідчення водія, вносять такі відомості:

 1. дані зони візуальної перевірки посвідчення водія;
 2. додаткову змінну інформацію (місце реєстрації, відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
 3. додаткові (факультативні) біометричні дані, параметри (оцифровані відбитки пальців рук);
 4. основні біометричні дані, параметри (оцифрований образ обличчя, оцифрований підпис особи);
 5. дані щодо забезпечення захисту інформації, яка міститься на безконтактному електронному носії.

Додаткову змінну інформацію вносять на безконтактний електронний носій лише за письмовим клопотанням особи.

Для тих, кого не влаштовує такий варіант через релігійні переконання, Постанова № 185 передбачає видачу водійського посвідчення без безконтактного електронного носія, а також із безконтактним електронним носієм, що не містить інформації.

Отримати водійське посвідчення може кожен громадянин, який досяг визначеного Законом України «Про дорожній рух» віку (16-ти років), не має медичних протипоказань і пройшов повний курс навчання.

Порядок визначає терміни дії водійського посвідчення нового зразка. Водійське посвідчення на право керування транспортними засобами категорії А, А1, В і В1 є дійсним протягом 20 років, для всіх інших категорій — протягом 10 років з дати його видачі підрозділами Державтоінспекції.

Нововведенням є також те, що оформлення, виготовлення та видача громадянину посвідчення водія здійснюватимуть підрозділи Державтоінспекції незалежно від місця його проживання в Україні разом із Головним обчислювальним центром Єдиного державного демографічного реєстру і державним підприємством «Державний центр персоналізації документів». Видають посвідчення водія протягом 5 робочих днів з дня подання всіх необхідних документів.

Для оформлення і видачі посвідчення водія потрібно подати:

 1. паспорт громадянина України або документ, який його замінює;
 2. картку водія або документ, що підтверджує факт видачі посвідчення водія;
 3. свідоцтво про закінчення установи (у разі отримання посвідчення водія вперше або відкриття в посвідченні водія вищої категорії);
 4. оригінал і копію документів про зміну особистих даних особи (у разі зміни прізвища, імені та по батькові, року народження, місця народження тощо);
 5. посвідчення водія (за наявності);
 6. медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування транспортним засобом відповідної категорії;
 7. платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або документ про звільнення від сплати державного мита.

Після заповнення заяви-анкети (введення персональних даних фізичної особи, на ім'я якої оформляють посвідчення водія) працівник підрозділу Державтоінспекції друкує і надає її особі для перевірки правильності внесених у заява-анкету персональних даних. Після перевірки особа власним підписом підтверджує правильність внесених персональних даних.

Оригінали документів повертають заявнику після прийняття заяви-анкети до розгляду.

Для обміну посвідчення водія подають:

 1. заяву-анкета;
 2. паспорт громадянина України або документ, що посвідчує особу та підтверджує його громадянство;
 3. картка водія або документ, що підтверджує факт видачі посвідчення водія;
 4. свідоцтво про закінчення установи (у разі відкриття в посвідченні водія вищої категорії) або довідку про проходження 20-годинних курсів навчання управління на відповідному транспортному засобі (у разі відкриття в водійському посвідченні нижчої категорії);
 5. документи, що підтверджують виникнення подій (обставин), через які посвідчення водія підлягає обміну;
 6. посвідчення водія, що підлягає обміну;
 7. документ, що підтверджує керування транспортним засобом (за необхідності);
 8. медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування транспортним засобом відповідної категорії;
 9. платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або документ про звільнення від сплати державного мита.

При виникненні подій (обставин), через які посвідчення водія підлягає обміну, особа зобов'язана подати зазначені документи протягом 10 робочих днів з дати виникнення таких подій (обставин) для обміну посвідчення водія.

Для оформлення посвідчення водія замість загублених або викрадених особа подає:

 1. заяву про оформлення водійського посвідчення у зв'язку з його втратою або викраденням;
 2. заяву-анкету;
 3. паспорт громадянина України або документ, що посвідчує особу та підтверджує його громадянство;
 4. платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або документ про звільнення від сплати державного мита.

Про втрату або викрадення посвідчення водія на території України особа зобов'язана негайно повідомити найближчий підрозділ Державтоінспекції, а в разі викрадення — також орган внутрішніх справ. Про втрату або викрадення посвідчення водія за кордоном особа зобов'язана повідомити компетентним органам іноземної держави і найближчим закордонним дипломатичним установам України.

Замість втраченого або викраденого посвідчення водія підрозділ Державтоінспекції після встановлення факту видачі раніше такого посвідчення водія особи, яка заявила про його втрату або викрадення, оформляє і видає нове посвідчення водія.

Якщо втрачене посвідчення водія знайшлося, потрібно протягом доби здати знайдене посвідчення для знищення в найближчий підрозділ Державтоінспекції, а у випадку втрати або викрадення за кордоном — у найближчу закордонну дипломатичну установу України.

Опубліковано на сайті: 10.04.2013

Автор: Катерина Гутгарц

Джерело: http://www.prostopravo.com.ua/
Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!


Рекомендуем