Всі новини

02.12.2016

Як захистити підприємство під час спорів із податковою, яка використовує докази, здобуті в іншому провадженні

Поширеними підставами для донарахування органами контролю податкових зобов’язань нині залишаються або вирок суду, що набрав законної сили, або свідчення особи в межах кримінального провадження. Проаналізуємо, наскільки законні такі дії та якою є практика українських судів та Європейського суду з прав людини із цього питання.

28.11.2016

Юридичні послуги розділу майна подружжя коштують від 1000 грн

Розірвання шлюбу – непроста і неприємна процедура, яка потребує юридичних знань та терпіння двох сторін. Prostobank.ua вирішив дослідити, як можна полегшити процес розлучення з допомогою юристів і скільки це коштуватиме.

18.10.2016

Оскарження допорогових та надпорогових закупівель в системі prozorro

Все більше представників бізнесу активно використовують систему електронних торгів prozorro для укладення угод з державними замовниками. Багато з них стикаються з тими чи іншими порушеннями при проведенні тендерів, проте не завжди знають , кому і як скаржитись на порушення своїх прав. Prostopravo розповість про особливості оскарження при проведенні державних закупівель в prozorro.

10.10.2016

Шкільна реформа. Основні положення законопроекту

6 жовтня 2016 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №3491-д «Про освіту». Про основні положення законопроекту, що стосуються шкільної освіти, розповість Prostopravo

12.09.2016

Нікчемність правочинів: повноваження чи свавілля Фонду гарантування вкладів фізосіб?

Сьогодні, коли держава вживає заходів щодо "оздоровлення" банківської системи шляхом виведення неплатоспроможних банків з ринку, завданням Фонду гарантування вкладів фізосіб передусім є досягнення балансу між інтересами держави та кредиторів, до яких відносяться й вкладники. Однак при цьому не було забезпечене належне правове підгрунтя для вирішення спірних питань, які виникають у процесі виведення неплатоспроможних банків з ринку. Через це має місце недотримання гарантій для кредиторів банків, задекларованих у законі "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

05.09.2016

Як перевести приміщення з житлового фонду в нежитловий?

Житлові будинки і приміщення призначаються виключно для проживання. При бажанні організувати в житловому будинку офіс, майстерню, склад і т.д., приміщення необхідно перевести з житлового фонду в нежитловий. Про те, як це можна зробити, розповість Prostopravo

29.08.2016

Пенсійний фонд відповів на актуальні питання українців щодо призначення та виплати пенсій

Prostopravo знайомить читачів з актуальними питаннями оформлення, призначення та виплати пенсій в Україні.

19.08.2016

Нотаріальне посвідчення інформації з мережі інтернет: належність і допустимість доказів

Здійснюючи представництво інтересів сторони у господарському процесі, виникло питання належності та допустимості доказу – завіреної копії інформації, що знаходиться на веб-сторінці в мережі Інтернет. Йдеться про необхідність визначення суб’єкта, який уповноважений завірити такі копії. З першого погляду усе здається просто – копії документів завіряє нотаріус.У деяких країнах є спроби здійснити заходи щодо документування інформації, розміщеної на інтернет-ресурсах, використовується так звана процедура огляду сайту нотаріусом. Схематично сама процедура поділяється на певні етапи та починається з написання клієнтом заяви, де зазначаються причини, через які виникла необхідність забезпечення таких доказів. В Україні Закон "Про нотаріат" не передбачає такої процедури.

18.08.2016

Надання додаткових щорічних відпусток за роботу на комп'ютері.

В наш час, коли фактично кожен співробітник компанії, що знаходиться в офісі, використовує у своїй роботі персональний комп'ютер, все частіше піднімається питання про необхідність надання таким працівникам додаткових відпусток у зв'язку з їх роботою на комп'ютерах. Prostopravo з'ясовував, чи справді кожен працівник, який використовує на своєму робочому місці комп'ютер може розраховувати на додаткову відпустку у зв'язку з особливими умовами праці.

16.08.2016

Що робити споживачу, якщо ціни на ціннику і в чекові не співпадають?

Частиною 1 статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів" (далі – Закон) передбачено право споживача на отримання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація про продукцію, в тому числі, повинна містити дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції.

11.08.2016

Оподаткування адвокатської діяльності у 2016 році

Згідно з п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України самозайнята особа – платник податку, який є фізичною особою-підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

08.08.2016

Депутати пропонують запровадити новий вид забезпечення виконання зобов’язань позичальників

В парламенті очікує розгляду законопроект № 4188 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження права довірчої власності як способу забезпечення виконання зобов'язань». Зокрема, пропонується запровадити інститут довірчої власності, як окремий вид права власності та засіб забезпечення виконання зобов’язань одночасно. На думку авторів законопроекту, з його прийняттям обсяг безнадійних та сумнівних кредитів буде знижено, буде зменшена вартість кредитних ресурсів (зменшені відсоткові ставки), спрощено доступ до кредитів, та зростуть обсяги кредитування вітчизняної економіки. Які зміни до законодавства запропоновано, дізнавався Prostopravo.

04.08.2016

Пенсії переселенцям з Донецької, Луганської області та Автономної республіки Крим

В окремих районах Донецької та Луганської областей, які тимчасово не контролюються українською владою, органи Пенсійного фонду не здійснюють свою діяльність.При цьому, пенсії призначаються, виплачуються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб на підконтрольних українській владі територіях.

02.08.2016

Придбавши нерухоме майно можна стати іпотекодавцем за чужими боргами

Правовою позицією Верховний Суд України від 13 квітня 2016 року у справі № 6-2467цс15 постановив, що до нового власника переходить статус іпотекодавця, навіть якщо при укладенні правочину, за яким до нього перейшло право власності, до його відома не доведена інформація про обтяження майна іпотекою.

29.07.2016

Як відмовитися від системи централізованого опалення і перейти на автономне?

У зв'язку з підвищенням тарифів на централізоване опалення, все більше українців замислюються про перехід на автономне опалення. Як це можна зробити законно розповість Prostopravo
Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что случилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!