Договір позики

Порядок укладання і оформлення кредитного договору між фізичними особами і банками

10.03.2015

Чи може банк повторно стягувати в судовому порядку тіло кредиту, проценти, неустойку, якщо вже існує рішення суду про стягнення боргу за цим же кредитним договором?

У зв'язку з неможливістю боржниками виконати рішення суду щодо стягнення заборгованості участилася практика звернень банків та колекторських компаній до судів з позовами про стягнення тієї ж заборгованості, але вже в перерахунку за новим курсом іноземної валюти до національної. Така практика є недобросовісною, оскільки в більшості випадків розрахована на те, що сторона боржника не з'явиться в суд і не заявить принаймні клопотання про закриття провадження по справі у зв'язку з набранням законної сили рішення суду з тих же самих підстав і між тими ж сторонами, - розповідає prostopravo Дарина Москаленко з ЮФ "Москаленко і Партнери".

04.08.2014

Законодавчі ініціативи щодо поліпшення прав кредитних боржників

В умовах фінансової катастрофи в Україні, народні депутати розуміють, що боржники за кредитними договорами у зв'язку зі стрімким зростанням долара до гривні не в змозі належним чином виконувати свої зобов'язання, а тому сьогодні у Верховній Раді України на розгляді знаходиться ряд законопроектів, спрямованих на захист прав позичальників. Їх основні положення для Prostopravo.com.ua роз'яснювали адвокат Анастасія Москаленко та юрист Ангеліна Климчук із ЮФ "Москаленко і Партнери".

09.12.2013

Притягнення позичальників до кримінальної відповідальності за невиконання кредитних договорів

В даний час склалася тенденція ініціювання банками порушення кримінальних справ щодо позичальників і поручителів у разі невиконання ними кредитних зобов'язань. Навіть якщо для порушення кримінальної справи немає жодних реальних підстав, співробітники банків та колекторських компаній в 9 випадках з 10 лякають боржників притягненням до кримінальної відповідальності. Наскільки реальні такі загрози і в яких випадках позичальника, що прострочив, можуть притягнути до кримінальної відповідальності розповість Ігор Бердан, адвокат і партнер ЮФ "Москаленко і партнери".

07.11.2012

Як уникнути стягнення майна за борги. Кілька популярних способів

Питання збереження майна зазвичай постають у позичальника вже після звернення кредитора в суд або після отримання листа від державного виконавця. Однак набагато раціональніше думати про це раніше. Про деякі способи зберегти майно від стягнення розповіла старший юрист ЮФ "Москаленко і партнери" Еліна Анцут

19.10.2012

Аналіз Закону "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо виконання господарських зобов'язань"

2 жовтня 2012 Верховна Рада більшістю голосів ухвалила Законопроект 11029 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо виконання господарських зобов'язань" в цілому як Закон. А 15 жовтня його передали на підпис президентові. Якщо він буде підписаний і набере сили, на правовідносини між кредиторами і позичальниками чекають істотні зміни. Які саме, дізнавався Prostopravo.com.ua

27.12.2010

Вивчаємо кредитний договір з банком

Prosto вибирати банк по розміру процентної ставки, але не просто - за умовами договору. Тим не менш, з двох способів підбору оптимального варіанту кредиту юридична складова договору кредитування аж ніяк не на останньому місці. На що варто звертати увагу в кредитному договорі в 2010 році, вивчив Prostobank.ua

24.12.2010

Шість підступів у кредитних договорах, або Коли відмовлятися від позики в банку

Prosto підписати кредитний договір, але поспішати це робити не варто. Після відновлення надання позик умови кредитних угод стали ще жорсткішими, ніж були до кризи. Причому деякі з них суперечать законодавству і розраховані на незнання українцями законів. Інші ж відповідають закону і тому ще більш небезпечні. Prostobank.ua нарахував шість можливих пасток у договорах, коли варто задуматися, чи потрібна вам позика у цьому банку.
Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!