Єдиний реєстр судових рішень України. Тест-драйв

Офіційний сайт Єдиного державного реєстру судових рішень України розміщений за адресою http://reyestr.court.gov.ua/ і головна сторінка реєстру виглядає наступним чином:

Як бачимо, пошук інформації в Єдиному державному реєстрі судових рішень можливий за одним або декількома параметрами.

Пошук по контексту зручний у тому випадку, якщо Ви хочете знайти судові рішення, пов'язані якоюсь певною тематикою. Скажімо, Вам необхідно вивчити судову практику, пов'язану зі справами про визнання недійсними договорів іпотеки. Вводимо в рядок «Пошук за контекстом» слова «Визнання договору іпотекі недійснім», після чого натискаємо кнопку «Пошук» в нижньому правому куті екрану.

Нижче з'явиться результат пошуку, який виглядатиме наступним чином:

Рішення можна відсортувати за датою прийняття.

Аналогічно, якщо Ви хочете навести довідки про ту чи іншу юридичну особу щодо наявності судових рішень, які стосуються її діяльності, то в рядку контекстного пошуку вводите назву юридичної особи і знову натискаєте кнопку пошуку.

Знайти рішення щодо фізичних осіб у реєстрі не є можливим, оскільки дані громадян до реєстру не вносяться.

Контекстний пошук можна поєднувати з пошуком за іншими критеріями. Таким чином, коло судових рішень буде звужено, що скоротить витрати часу на їх пошук і вивчення. Якщо необхідно вивчити судові рішення, що приймаються конкретним судом, або судами конкретного регіону країни, а також конкретним суддею, то тут нам знадобиться пошуковий блок «Суд та судді». Він розташовується в лівій верхній частині пошукового вікна

У випадаючих вікнах з'являється перелік адміністративно-територіальних одиниць України з можливістю вибору необхідного регіону:

Після вибору регіону з'являється можливість вибору конкретного суду:

Також в цьому пошуковому блоці є можливість обрати в якості критерію пошуку судову інстанцію (першу, апеляційну або касаційну)

Відомості про суддю (прізвище та ініціали) вводяться вручну, так само, як і код суду, якщо він відомий користувачу.

Пошуковий блок «Судове рішення» буде корисним для пошуку конкретного рішення або рішень, прийнятих у відомий користувачу часовий проміжок.

Цей блок містить такі критерії як «Реєстраційний номер рішення», період його прийняття і форма судового рішення. Під формою судового рішення реєстр розуміє

Встановити часовий проміжок пошуку доволі просто, достатньо обрати відповідні дати в календарі, який з'являється у пошуковій формі

Ну і нарешті, пошуковий блок, що знаходиться у вікні пошуку праворуч -  «Судова справа»

Ця частина пошукової системи дозволяє у випадаючому вікні обрати форму судочинства (адміністративне, господарське, кримінальне, цивільне або справи про адміністративні правопорушення)

Нижче можна обрати категорію справ, використовуючи выпадаючі вікна, як продемонстровано на нашому прикладі

При цьому в цивільних справах можна добитися достатньо глибокої деталізації категорії справ

Останнє, що дозволяє обрати в якості критерію пошуку форма – це статус сторін процесу

Таким чином, пошукова система Єдиного реєстру судових рішень дозволяє знаходити як конкретні судові рішення, так і здійснювати пошук судових рішень певної тематики, що дає можливість вивчати  судову практику за тими або іншими категоріями справ.Советы юристов для граждан и бизнеса на ваш e-mail!
Пошук юристів і держорганізацій по великих містах