Оформлення нерухомості та землі

Порядок реєстрації нерухомого майна (купівлі-продажу будинку, квартири) і оформлення земельної ділянки у власність

09.11.2017

Все про реєстрацію прав на нерухоме майно в Україні

Обов'язковою умовою виникнення прав на нерухоме майно є їх державна реєстрація в установленому порядку. Реєстрації підлягає не тільки право власності та інші речові права на нерухоме майно (наприклад, сервітути), але і їх обтяження (наприклад, іпотека). Як зареєструвати право на нерухоме майно або його обтяження, куди для цього звертатися і які документи слід надати? - розповість Prostopravo

04.04.2014

Публічна кадастрова карта України

Ресурс можна знайти одразу за двома адресами http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta и http://www.map.dazru.gov.ua/kadastrova-karta. При цьому карти абсолютно однакові, оскільки обидва посилання ведуть на офіційний сайт, створений Державним агентством з земельних ресурсів України. Загальний вигляд ресурсу такий:

11.10.2013

Дарування або спадкування?

Ще одне популярне питання на наших форумах пов'язане з бажанням батьків передати своїм дітям (онукам, рідше іншим родичам) нерухомість, що їм належить. Яким чином це краще зробити? Подарувати? Оформити заповіт? З цим питанням, а також нюансами розірвання або визнання договору дарування недійсним розбирався Prostopravo.com.ua.

30.09.2013

Декілька способів легалізувати самочинне будівництво

З цим питанням дуже часто звертаються читачі нашого форуму. Воно й не дивно: чи не кожна друга будова зводиться громадянами самовільно, без будь-яких дозвільних документів. Чомусь в головах українців вкоренилася думка про те, що на своїй ділянці вони можуть робити і будувати все, що завгодно, та найчастіше такі земельні ділянки навіть не були відведені для цієї мети. На сьогоднішній день існує кілька способів легалізації вже зведеного самобуду і введення його в експлуатацію. Подробиці дізнавався prostopravo.com.ua.

31.08.2012

Новий порядок проведення земельних аукціонів в Україні

Продаж земельних ділянок державної та комунальної форми власності в Україні здійснюється виключно на земельних торгах (аукціонах). Так само відбувається продаж права суперфіції, емфітевзису на незабудовані земельні ділянки і передання їх в оренду, а також реалізація земельних ділянок у разі звернення стягнення на предмет іпотеки. Донедавна порядок організації та проведення земельних аукціонів регулювався нормами розділу 21 Земельного кодексу, які мали загальний характер і спричиняли різні проблеми правозастосування. І от 5 липня цього року Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін у Земельний кодекс України (щодо порядку проведення торгів), який набрав чинності вже 19 серпня і спрямований на врегулювання питань, пов'язаних з проведенням земельних аукціонів. Як відбуватимуться земельні торги відповідно до нового порядку, з'ясовував Prostopravo.com.ua

03.02.2011

Новий Житловий кодекс. Українців виселять з квартир за комунальні борги, однак це не стосується власників приватного та приватизованого житла

Не встигли українці опритомніти від потрясінь, викликаних ухваленням Податкового кодексу, як на порозі новий Житловий, Трудовий і Митний кодекси. До того ж, мас-медіа починають лякати й шокувати населення своїми коментарями, більшість з яких не відповідає істині. Яскравим прикладом є Проект Житлового кодексу (надалі — Проект ЖК).

01.02.2011

Купівля-продаж, дарування, спадкування землі та земельних ділянок в Україні

В Україні землю можна купити, продати, подарувати, заповісти, зараховувати до статутного фонду підприємств, приватизувати, закласти. Дізнайтесь, які документи необхідні для оформлення земельної ділянки.

28.12.2010

Перелік документів, що необхідні під час оформлення купівлі-продажу житла

Щоб укласти угоду про купівлю або продаж приватного будинку, необхідно знати, які документи мають бути на руках, перш ніж звертатися до нотаріуса за переоформленням.
Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!