Види пенсій

Пенсії за вислугою років, за віком, чорнобильцям, по інвалідності та мінімальна пенсія в Україні: огляд законодавства і розмірів пенсії

18.01.2013

Пенсії за особливі заслуги

Prostopravo.com.ua продовжує знайомити своїх читачів з різними видами пенсій. Сьогодні з'ясуємо, які заслуги перед державою і суспільством дають українцям право на отримання пенсії за особливі заслуги, кому, в якому розмірі і як таку пенсію виплачують.

23.11.2012

Пенсії учасникам бойових дій: кому, коли і скільки

Сьогодні prostopravo.com.ua вирішив з'ясувати, коли можуть вийти на пенсію громадяни, які брали участь у бойових діях, кого зараховують до цієї категорії, на які пенсії, доплати і підвищення вони можуть розраховувати

15.10.2012

Пенсії сім'ям військовослужбовців у зв'язку з втратою годувальника: умови, розміри, строки

Prostopravo.com.ua з'ясовував, хто з членів родини загиблого військовослужбовця має право на пенсію за втрати годувальника, на яких умовах і в якому розмірі її призначають.

03.10.2012

Пенсії за вислугу років військовослужбовцям: кому, коли і скільки

Пенсії військових є одним з видів спеціальних пенсій, що призначають і виплачують за окремим законом. Кому, в якому розмірі і на яких умовах виплачують пенсії за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб", з'ясовував Prostopravo.com.ua

19.09.2012

Державна соціальна допомога дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства: розміри, умови та порядок виплати

Так склалося, що люди з обмеженими можливостями є найменш соціально захищеною категорією в нашій країні. Сьогодні поговоримо про тих, хто потребує державної підтримки найбільше, про дітей-інвалідів. Prostopravo.com.ua з'ясовував розмір, порядок і умови виплати державної соціальної допомоги дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства.

08.08.2012

Дострокова пенсія на пільгових умовах в Україні

Хто має право на достроковий вихід на пенсію на пільгових умовах в Україні, дізнавався Prostopravo.com.ua. Після проведення пенсійної реформи більшість українців може розраховувати на пенсію за віком після досягнення 60 років. Водночас є категорії громадян, які йдуть на пенсію за віком раніше. Це пов'язано з особливим характером та умовами їхньої роботи, станом здоров'я тощо.

06.04.2011

Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію

Правові засади надання державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам визначені Законом "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" та Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, що не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2005 р. № 261.

23.03.2011

Нарахування пенсії: куди йти і до кого звертатися

Попри те, що про пенсію більшість замислюється ще на початку своєї трудової діяльності, коли приходить час, постають питання, так би мовити, практичного характеру. Приміром, як оформити пенсію, як не помилитися з коефіцієнтом, коли і куди звернутися за нарахуванням та ін. Ми вирішили допомогти майбутнім пенсіонерам і надати їм деякі роз'яснення щодо оформлення пенсії.

24.02.2011

Пенсія підприємця-єдинника

Підприємці, як і звичайні громадяни, за досягнення пенсійного віку мають право на призначення пенсії за віком. Хоча порядок її нарахування дещо відрізняється від розрахунку пенсій найманим працівникам. Це залежить від системи оподаткування, яку використовував підприємець до виходу на пенсію. Крім того, є відмінності щодо визначення страхового стажу та розміру доходу, який використовується для нарахування пенсії, у період до 01.01.2004 р. (до набрання чинності Закону від 09.07.2003 р. № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (надалі — Закон № 1058) і після 01.01.2004 р. (за чинності цього Закону)).

23.12.2010

Про види пенсійних виплат

У системі державного пенсійного забезпечення передбачені лише періодичні види виплат, причому впливати на їхній розмір пенсіонер не може.
Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!