Законодавчі зміни щодо забезпечення мобілізації в Україні : збереження робочих місць , пенсій та інше

1 квітня 2014 вступив в силу Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації". Prostopravo.com.ua знайомить з основними законодавчими змінами.

Так , до Закону України «Про проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації » внесено зміни щодо виконання військово- транспортного обов'язку . Визначення порядку виконання військово- транспортного обов'язку покладається на Кабінет Міністрів України . Порядок відшкодування державою вартості майна чи збитків , які несуть центральні та місцеві органи виконавчої влади , інші державні органи , органи місцевого самоврядування, підприємства , установи та організації , а також громадяни внаслідок примусового вилучення чи відчуження транспортних засобів в особливий період , визначатиметься окремим законом .

У Законі України «Про військовий обов'язок і військову службу» внесено зміни щодо розрядів військовослужбовців.

Зокрема , відповідно до ст . 28 цього Закону , військовозобов'язані , які перебувають у запасі і мають військові звання рядового , сержантського і старшинського складу , поділяються на розряди за віком :

 1. перший розряд - до 35 років ;
 2. другий розряд - до 50 років.

Особи офіцерського складу , які перебувають у запасі , поділяються на розряди за віком :

 1. перший розряд :
  • молодший офіцерський склад - до 45 років ;
  • старший офіцерський склад:
  • майор (капітан 3 рангу) , підполковник (капітан 2 рангу) - до 50 років ;
  • полковник ( капітан 1 рангу) - до 55 років ;
  • вищий офіцерський склад - до 60 років ;
 2. другий розряд :
  1. молодший офіцерський склад - до 55 років ;
  2. старший офіцерський склад:
  3. майор (капітан 3 рангу) , підполковник (капітан 2 рангу) - до 55 років ;
  4. полковник ( капітан 1 рангу) - до 60 років ;
  5. вищий офіцерський склад - до 65 років.

Військовозобов'язані жінки , незалежно від присвоєних їм військових звань , зараховуються в запас другого розряду. Граничний вік перебування в запасі встановлюється в 50 років.

Стаття 39 Закону доповнено новими нормами , згідно з якими за громадянами України , які проходять військову службу за призовом з мобілізації , на особливий період , але не більше одного року , зберігаються місце роботи (посада) , середній заробіток на підприємстві , в установі , організації , незалежно від підпорядкування і форм власності .

Також за громадянами України , які проходять військову службу за призовом з мобілізації , на особливий період , не припиняється державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.

Згідно зі змінами до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб , звільнених з військової служби та деяких інших категорій осіб» пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб , які отримують пенсію за цим Законом , у разі призову їх на військову службу під час мобілізації , на особливий період в Збройні сили України , інші утворені відповідно до законів України військові формування та Державну спеціальну службу транспорту , на службу в органи внутрішніх справ , Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України , органи і підрозділи цивільного захисту , податкової міліції та Державної кримінально - виконавчої служби України виплата пенсій на час такої служби не припиняється.

Після звільнення зі служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років на день їх демобілізації . Якщо новий розмір пенсії цих осіб буде нижчою розміру , який вони отримували в мирний час , виплата їм пенсії здійснюється у розмірі , який вони отримували на день призову на службу у зв'язку з мобілізацією .

Опубліковано на сайті: 11.04.2014

Автор: Катерина Гутгарц

Джерело: http://www.prostopravo.com.ua/


Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!


Рекомендуем