Права дітей та батьків

Захист прав та інтересів дітей в сім’ї. Обов'язки батьків в Україні

01.11.2017

Допомога малозабезпеченим у 2017 році: документи, розмір, порядок надання

Незважаючи на підвищення розміру мінімальної заробітної плати і недавнє підвищення пенсій, ряд сімей в Україні все ще мають сукупний дохід нижче прожиткового мінімуму для сім'ї. В яких випадках такі сім'ї можуть розраховувати на допомогу держави, який буде її розмір і куди за нею звертатися? - розповість Prostopravo

29.09.2017

Вступив в силу Закон про освіту

28 вересня 2017 року набув чинності прийнятий на початку вересня Закон України "Про освіту". В той же час, частина положень цього Закону почне діяти з 1 січня 2018 або навіть з 1 січня 2019 року. Prostopravo нагадає про основні нововведення в сфері освіти.

12.05.2017

Тонкощі безвізові правил: як діяти на кордоні, щоб уникнути проблем

Нарешті немає необхідності доводити, що безвізовий режим стає реальністю - це підтверджує ажіотаж з отриманням біометричних паспортів в останні тижні. Отже, безвіз почне працювати орієнтовно 11 червня (дата ще може зміститися в межах одного дня). "Європейська правда" підготувала докладний довідник, де є відповіді на більшість питань про роботу безвізового режиму на практиці.

08.07.2014

Що змінилося у виплатах на дитину з 1 липня 2014

Як відомо, з 1 липня набули чинності деякі положення Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створенні умов для економічного зростання" № 1166-VII щодо виплат державної допомоги сім'ям з дітьми. Що змінилося в "дитячих виплатах" дізнавався prostopravo.com.ua.

15.01.2014

Державна соціальна допомога сім'ям з дітьми в 2014 році (згідно проекту Госбюджета)

У 2014 рік Україна увійшла без затвердженого державного бюджету. Тим не менш, найімовірніше Закон "Про Державний бюджет на 2014 рік" таки буде проголосовано. Ми вирішили з'ясувати, як зміниться розмір соціальних виплат сім'ям з дітьми, якщо Проект Закону "Про державний бюджет на 2014 рік" №3000 у редакції від 18.12.2013 року буде прийнятий.

13.09.2013

Права та пільги для багатодітних сімей

Серед сімей з дітьми є такі , які особливо потребують державної підтримки і захисту . Йдеться про сім'ї , де виховуються троє і більше дітей , простіше кажучи - про багатодітні . Хто може отримати статус багатодітної сім'ї , як це зробити , які додаткові права і пільги є у дітей і батьків з таких сімей дізнавався Prostopravo.com.ua

17.07.2013

Порядок реєстрації зміни імені, прізвища та по батькові фізичної особи

Необхідність зміни власного імені, прізвища або по батькові фізичної особи виникає досить часто. Це може бути пов'язано як зі зміною прізвища батьком та матір'ю або одним з них, так і зі зміною імені батьком, або просто бажанням змінити власне ім'я на інше, більш благозвучне. Про те, в яких випадках і як це можна зробити дізнавався Prostopravo.com.ua

08.07.2013

Оформлення паспортних документів для виїзду дитини за кордон

Пора відпусток у самому розпалі, і багато сімей, вже за традицією, планують відпочити за межами України. Сьогодні prostopravo.com.ua розповість про те, як оформити паспортні документи для виїзду з дитиною за кордон,скільки це коштує і як швидко це можна зробити.

24.12.2012

Державна соціальна допомога сім'ям з дітьми в 2013 році

Нещодавно Президент підписав Закон України "Про Державний бюджет на 2013 рік", ухвалений парламентом 6 грудня 2012 року. Закон встановлює такі показники, як розмір прожиткового мінімуму, мінімальну заробітну плату, рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) в 2013 році. Тож prostopravo.com.ua вирішив з'ясувати, як зміниться розмір державних виплат сім'ям з дітьми в 2013 році

19.12.2012

Припинення громадянства України: підстави, порядок, документи

Громадянство України може бути припинено як за бажанням самого громадянина, так і за поданням компетентних органів, якщо, наприклад, громадянство було набуте через обман і використання неправдивих відомостей або особа набула громадянство іншої держави. У будь-якому випадку припинення громадянства не відбувається автоматично, для цього необхідно витримати певну процедуру. Сьогодні prostopravo.com.ua з'ясовував, на яких підставах і в якому порядку припиняється громадянство України

17.12.2012

Прийняття громадянства України: умови, порядок, документи

Іноземні громадяни і особи без громадянства, у яких немає підстав для набуття українського громадянства по праву крові або землі, можуть прийняти громадянство України. Що для цього потрібно зробити і куди звертатися, дізнавався Prostopravo.com.ua

14.12.2012

Набуття громадянства України за народженням та територіальним походженням: підстави, порядок, перелік документів

Дуже neprosto звичайній людині розібратися в питаннях набуття та оформлення громадянства України. Пропонуємо Вашій увазі серію статей, в яких спробуємо розібратися в тонкощах цих процедур. Сьогодні prostopravo.com.ua вирішив з'ясувати, як і на яких підставах відбувається набуття громадянства України за народженням (право крові) і за територіальним походженням (право грунту).

18.06.2012

Види загальноосвітніх навчальних закладів в Україні і право на освіту

Зовсім neprosto батькам розібратися в різноманітті загальноосвітніх навчальних закладів — колегіуми, ліцеї, гімназії — чого тільки зараз немає. До того ж, майже всі школи заявляють, що проводять набір учнів на конкурсній основі. Для тих батьків, які лише думають про вибір школи, і тих, хто вже всерйоз стурбований цим, prostopravo.com.ua вирішив з'ясувати, які види середніх навчальних закладів в Україні існують, чим регулюється їхня діяльність, і які вимоги можуть висувати школи до майбутніх першокласників.

29.04.2011

Як змінити ім'я

Від народження людині дають ім'я, яке складається з прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не передбачено законом або звичаями національної меншини, до якої належить людина. Згідно зі ст. 28 Цивільного кодексу, фізична особа набуває прав та обов'язків і здійснює їх під своїм ім'ям. Міністерство юстиції своїм роз'ясненням від 04.01.2011 р. роз'яснило порядок зміни прізвища, власного імені та по батькові громадян України.

01.04.2011

Все про виплати державної допомоги за народження дитини

Нещодавно Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу родинам з дітьми" щодо виплати допомоги за народження дитини, яким було збільшено розмір допомоги на дітей, народжених після 1 січня 2011 р. Чи справді розмір допомоги на новонародженого настільки суттєвий, які документи потрібно зібрати батькам, куди звертатися для оформлення допомоги? Відповімо на ці запитання.Подпишитесь на рассылку сайта, это бесплатно!
Всего подписчиков -

Простоправо ТВ