Про декретну відпустку

Який порядок та терміни надання відпустки через вагітність та для догляду за дитиною?

Катерина Гутгарц

Головний редактор

Prostopravo.com.ua

Надання жінкам відпустки через вагітність та пологи і відпустки для догляду за дитиною передбачено ст. 179 КЗпП. Це право мають всі працівниці незалежно від обійманої посади і характеру роботи.

Вагітним жінкам надається оплачувана відпустка тривалістю 70 днів до пологів і 56 після (у разі народження двох і більше дітей або ускладнених пологів — 70 днів після). Загальна тривалість такої відпустки — 126 або 140 днів відповідно. Вона надається жінкам у повному обсязі незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів. Тобто і в тому випадку, якщо дитина народиться раніше терміну, матері буде надано відпустку повної тривалості. Підставою для надання відпустки через вагітність та пологи є медичний висновок.

За заявою жінки до відпустки через вагітність та пологи мають додаватися щорічна і додаткова відпустки.

За бажанням жінки їй може бути надана відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років з виплатою державної допомоги відповідно до ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», яка дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом родини в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців. Мінімальний розмір такої допомоги становить 130 грн на місяць.

Підприємство власним коштом може надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.

Якщо дитина потребує домашнього догляду, на підставі медичного висновку жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, зазначеною у медичному висновку, але не довше, ніж до 6 років.

Відпустка для догляду за дитиною може надаватися батьку, бабусі, дідусю або іншим родичам, які здійснюють догляд за дитиною.

Відпустка для догляду за дитиною надається на підставі заяви жінки (до якої потрібно додати копію свідоцтва про народження дитини) і оформляється наказом керівника.

Слід наголосити, що відпустка для догляду за дитиною до 3 років і без збереження заробітної плати (до 6 років) зараховується до стажу роботи для нарахування пенсії.

Опубліковано на сайті: 03.05.2012





Подпишитесь на рассылку сайта, это бесплатно!
Всего подписчиков -





Простоправо ТВ








Рекомендуем