Розмір допомоги при народженні дитини може зрости вже у 2017 році

На початку 2017 року у Верховній Раді України зареєстровано відразу два законопроекти, якими пропонується збільшити розмір допомоги, який виплачується батькам при народженні дитини. Крім того, законодавці планують знову повернути виплати по догляду за дитиною до трьох років, правда, поки незрозуміло в якому розмірі. Детальніше розповість Prostopravo

Законопроектом №5709 «Про внесення змін до Закону України" Про державну допомогу сім'ям з дітьми "щодо розміру допомоги при народженні дитини та порядку її виплати з метою підвищення народжуваності в Україні» пропонується прив'язати розмір виплат при народженні дитини до розміру прожиткового мінімуму на дитину до 6 років, встановленого на момент здійснення виплат допомоги. Причому розмір виплат буде залежати від того, яка за рахунком дитина в сім'ї народилася. Нагадаємо, що до 2014 року допомога при народженні дитини вже виплачувалася подібним чином.

Так, згідно із законопроектом, допомога при народженні дитини надається у розмірі: на першу дитину - 52 розмірів прожиткового мінімуму, на другу дитину - 70 розмірів прожиткового мінімуму, на третю і кожну наступну дитину - 120 розмірів прожиткового мінімуму.

Виплата допомоги здійснюється одноразово: при народженні першої дитини - в розмірі 15 прожиткових мінімумів, при народженні другої дитини - в розмірі 25 прожиткових мінімумів, при народженні третьої і наступної дитини - в розмірі 40 прожиткових мінімумів.

Решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Також встановлено, що щомісячний розмір виплати допомоги не може бути меншим за розмір прожиткового мінімуму для дітей у віці до шести років, встановленого на момент здійснення виплат.

Альтернативним законопроектом №5709-1 пропонується встановлювати розмір допомоги при народженні дитини в залежності від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виплати допомоги. Виплату допомоги запропоновано здійснювати одноразово в сумі, що дорівнює 5 мінімальним заробітним платам. Протягом наступних 36 місяців допомога повинна виплачуватися щомісячно в розмірі 1 мінімальної заробітної плати.

Також обома законопроектами пропонується повернути допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. Відповідний розділ був виключений із Закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» в 2014 році.

Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку отримає особа (один з батьків дитини, бабуся, дідусь або інший родич), що фактично доглядає за дитиною. Або ж той, хто всиновив або взяв під опіку дитину, один з прийомних батьків та батьків-вихователів.

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку буде виплачуватися щомісячно з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно. Усиновителям та опікунам допомога призначається не раніше, ніж з дня прийняття рішення про усиновлення або встановлення опіки.

Особам, звільненим з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації, до їх працевлаштування допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається на підставі довідки ліквідаційної комісії. Особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається на підставі витягу з наказу (розпорядження) роботодавця про надання особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною, відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Особам, зареєстрованим у державній службі зайнятості як безробітні, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку буде призначатися на підставі довідки державної служби зайнятості.

Також в разі працевлаштування або виходу на роботу матері дитини або особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною, до закінчення терміну догляду в режимі повного робочого часу зазначена допомога виплачується особі, яка продовжує догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку особі, яка фактично доглядає за дитиною, здійснюється за письмовою заявою цієї особи та на підставі довідки матері дитини про те, що виплату зазначеної допомоги їй припинено (із зазначенням дати).

Матерям або особам, які фактично доглядають за дитиною віком до трьох років і вийшли на роботу та працюють у режимі неповного робочого часу або вдома, що підтверджується довідкою з місця роботи, або одночасно продовжують навчання з відривом від виробництва, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років призначається (виплачується) в повному розмірі.

Відзначимо, що розмір допомоги по догляду за дитиною до трьох років ані законопроектом №5709, ані законопроектом №5709-1 не визначений.

Не пропустіть нові статті!

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!