Всі новини

07.02.2017

Адвокат або юрист? Кілька головних відмінностей

Більшість людей або взагалі не розуміють різниці, або плутають адвокатів і юристів, називаючи одних - іншими. Однак таке ототожнення є неправильним, а часто і шкідливою помилкою клієнта, що шкодить в першу чергу йому самому. Спеціально для prostopravo, адвокат і партнер Юридичної фірми «Москаленко і Партнери» Анастасія Москаленко пояснює, в чому ж різниця між юристом і адвокатом.

16.01.2017

Товариства з обмеженою відповідальністю. Законопроект

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) є однією з найбільш розповсюджених організаційно-правових форм ведення бізнесу. В той же час, крім норм Цивільного та Господарського Кодексів, відносини щодо створення та функціонування цієї форми господарського товариства, наразі регулюються Законом "Про господарські товариства", прийнятим ще 1991 року. Тому необхідність прийняття спеціального закону в цій сфері давно назріла. В грудні минулого року народні депутати ухвалили у першому читанні Законопроект №4666 "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю". Про основні новели розкаже Prostopravo

10.01.2017

Нове в оподаткуванні бізнесу з 1 січня 2017 року. Частина 2

Prostopravo продовжує знайомити своїх читачів з основними змінами в податковому законодавстві, що набрали чинності з нового, 2017 року.

05.01.2017

Нове в оподаткуванні бізнесу з 1 січня 2017 року. Частина 1

Під кінець 2016-го року, Верховна Рада України прийняла відразу два закони, що вносять зміни до Податкового Кодексу України - Закон України "Про внесення змін до Податкового Кодексу щодо поліпшення інвестиційного клімату» від 21.12.2016 р і Закон України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році » від 20 грудня 2016 року. Про основні зміни для бізнесу і не тільки розповість Prostopravo

07.12.2016

Які зміни необхідно внести до статуту неприбуткових організацій до 1 січня 2017 року?

Ще у 2015 році, набули чинності зміни до Податкового Кодексу України, згідно з якими неприбуткові організації, які не сплачують податку на прибуток, мають відповідати ряду вимог. На приведення статутних документів у відповідність до законодавства у всіх неприбуткових організацій було два роки, проте більшість залишили вирішення цих питань на останні тижні перед новим роком. Які зміни необхідно внести до статуту неприбуткових організацій розкаже prostopravo.

02.12.2016

Як захистити підприємство під час спорів із податковою, яка використовує докази, здобуті в іншому провадженні

Поширеними підставами для донарахування органами контролю податкових зобов’язань нині залишаються або вирок суду, що набрав законної сили, або свідчення особи в межах кримінального провадження. Проаналізуємо, наскільки законні такі дії та якою є практика українських судів та Європейського суду з прав людини із цього питання.

28.11.2016

Юридичні послуги розділу майна подружжя коштують від 1000 грн

Розірвання шлюбу – непроста і неприємна процедура, яка потребує юридичних знань та терпіння двох сторін. Prostobank.ua вирішив дослідити, як можна полегшити процес розлучення з допомогою юристів і скільки це коштуватиме.

18.10.2016

Оскарження допорогових та надпорогових закупівель в системі prozorro

Все більше представників бізнесу активно використовують систему електронних торгів prozorro для укладення угод з державними замовниками. Багато з них стикаються з тими чи іншими порушеннями при проведенні тендерів, проте не завжди знають , кому і як скаржитись на порушення своїх прав. Prostopravo розповість про особливості оскарження при проведенні державних закупівель в prozorro.

10.10.2016

Шкільна реформа. Основні положення законопроекту

6 жовтня 2016 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №3491-д «Про освіту». Про основні положення законопроекту, що стосуються шкільної освіти, розповість Prostopravo

12.09.2016

Нікчемність правочинів: повноваження чи свавілля Фонду гарантування вкладів фізосіб?

Сьогодні, коли держава вживає заходів щодо "оздоровлення" банківської системи шляхом виведення неплатоспроможних банків з ринку, завданням Фонду гарантування вкладів фізосіб передусім є досягнення балансу між інтересами держави та кредиторів, до яких відносяться й вкладники. Однак при цьому не було забезпечене належне правове підгрунтя для вирішення спірних питань, які виникають у процесі виведення неплатоспроможних банків з ринку. Через це має місце недотримання гарантій для кредиторів банків, задекларованих у законі "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

05.09.2016

Як перевести приміщення з житлового фонду в нежитловий?

Житлові будинки і приміщення призначаються виключно для проживання. При бажанні організувати в житловому будинку офіс, майстерню, склад і т.д., приміщення необхідно перевести з житлового фонду в нежитловий. Про те, як це можна зробити, розповість Prostopravo

29.08.2016

Пенсійний фонд відповів на актуальні питання українців щодо призначення та виплати пенсій

Prostopravo знайомить читачів з актуальними питаннями оформлення, призначення та виплати пенсій в Україні.

19.08.2016

Нотаріальне посвідчення інформації з мережі інтернет: належність і допустимість доказів

Здійснюючи представництво інтересів сторони у господарському процесі, виникло питання належності та допустимості доказу – завіреної копії інформації, що знаходиться на веб-сторінці в мережі Інтернет. Йдеться про необхідність визначення суб’єкта, який уповноважений завірити такі копії. З першого погляду усе здається просто – копії документів завіряє нотаріус.У деяких країнах є спроби здійснити заходи щодо документування інформації, розміщеної на інтернет-ресурсах, використовується так звана процедура огляду сайту нотаріусом. Схематично сама процедура поділяється на певні етапи та починається з написання клієнтом заяви, де зазначаються причини, через які виникла необхідність забезпечення таких доказів. В Україні Закон "Про нотаріат" не передбачає такої процедури.

18.08.2016

Надання додаткових щорічних відпусток за роботу на комп'ютері.

В наш час, коли фактично кожен співробітник компанії, що знаходиться в офісі, використовує у своїй роботі персональний комп'ютер, все частіше піднімається питання про необхідність надання таким працівникам додаткових відпусток у зв'язку з їх роботою на комп'ютерах. Prostopravo з'ясовував, чи справді кожен працівник, який використовує на своєму робочому місці комп'ютер може розраховувати на додаткову відпустку у зв'язку з особливими умовами праці.

16.08.2016

Що робити споживачу, якщо ціни на ціннику і в чекові не співпадають?

Частиною 1 статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів" (далі – Закон) передбачено право споживача на отримання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація про продукцію, в тому числі, повинна містити дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції.Подпишитесь на рассылку сайта, это бесплатно!
Всего подписчиков -

Простоправо ТВ