Всі новини

11.08.2016

Оподаткування адвокатської діяльності у 2016 році

Згідно з п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України самозайнята особа – платник податку, який є фізичною особою-підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

08.08.2016

Депутати пропонують запровадити новий вид забезпечення виконання зобов’язань позичальників

В парламенті очікує розгляду законопроект № 4188 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження права довірчої власності як способу забезпечення виконання зобов'язань». Зокрема, пропонується запровадити інститут довірчої власності, як окремий вид права власності та засіб забезпечення виконання зобов’язань одночасно. На думку авторів законопроекту, з його прийняттям обсяг безнадійних та сумнівних кредитів буде знижено, буде зменшена вартість кредитних ресурсів (зменшені відсоткові ставки), спрощено доступ до кредитів, та зростуть обсяги кредитування вітчизняної економіки. Які зміни до законодавства запропоновано, дізнавався Prostopravo.

04.08.2016

Пенсії переселенцям з Донецької, Луганської області та Автономної республіки Крим

В окремих районах Донецької та Луганської областей, які тимчасово не контролюються українською владою, органи Пенсійного фонду не здійснюють свою діяльність.При цьому, пенсії призначаються, виплачуються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб на підконтрольних українській владі територіях.

02.08.2016

Придбавши нерухоме майно можна стати іпотекодавцем за чужими боргами

Правовою позицією Верховний Суд України від 13 квітня 2016 року у справі № 6-2467цс15 постановив, що до нового власника переходить статус іпотекодавця, навіть якщо при укладенні правочину, за яким до нього перейшло право власності, до його відома не доведена інформація про обтяження майна іпотекою.

29.07.2016

Як відмовитися від системи централізованого опалення і перейти на автономне?

У зв'язку з підвищенням тарифів на централізоване опалення, все більше українців замислюються про перехід на автономне опалення. Як це можна зробити законно розповість Prostopravo

27.07.2016

Огляд судової практики. Липень-2016

Prostopravo пропонує ознайомитись з судовими рішеннями вищих судів, прийнятими за результатми розгляду справ у липні 2016 року.

25.07.2016

Які документи потрібні для виїзду дитини за кордон?

Літо у розпалі і для тих сімей, які вирушають на відпочинок за кордон, актуальним є питання, які документи необхідно пред'явити в пункті паспортного контролю, щоб безперешкодно виїхати з дитиною в іншу країну. Про це розповість Prostopravo.

21.07.2016

Хто такі приватні виконавці?

За три місяці після оприлюднення набуде чинності Закон України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", відповідно до якого поряд з державною виконавчою службою примусове виконання судових рішень здійснюватимуть приватні виконавці. Хто зможе стати приватним виконавцем і як вони працюватимуть розкаже prostopravo.

15.07.2016

Особливості оподаткування об'єктів нерухомого майна в цьому році

У частині четвертій статті 319 Цивільного кодексу України визначено один із принципів здійснення права власності, а саме -"власність зобов’язує". Такий самий принцип закріплений і у нормі прямої дії (ч.3 ст. 13 Конституції), де окрім того, що "власність зобов’язує", зазначено й те, що "власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству". У такій редакції конституційна норма не лише покладає на власника обов’язки, а й орієнтовно вказує до чого зобов’язаний власник. Більш того, зурахуванням положення статті 67 Конституції, згідно якої "кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом", можна відокремити одне з таких суспільних зобов’язань власника – сплата податку на майно.

13.07.2016

У яких випадках Фонд гарантування вкладів може відмовити вкладнику у виплаті і що з цим робити?

В ситуації, коли українські банки один за одним визнають неплатоспроможними, вкладниками залишається сподіватися лише на виплати Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Однак буває і так, що Фонд відмовляє клієнту банку у виплатах. У яких випадках Фонд може відмовити в обов'язковій виплаті клієнту банку, а які підстави для відмови є надуманими і мають бути оскаржені розповість prostopravo.

18.04.2016

Юрист розповів про тонкощі оформлення декретної відпустки в Україні

Юрист Михайло Присяжнюк розповів про нюанси оформлення декретної відпустки в Україні, а також про те, кому і скільки передбачено матеріальної допомоги.

18.04.2016

Школярі в Україні вивчатимуть фінансову грамотність і підприємництво

У програмі українських шкіл з’являться нові предмети. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич в ефірі Hromadske.tv. Зокрема, за словами Гриневич, в шкільній програмі можуть з’явитися фінансова грамотність та підприємництво.

18.04.2016

Кадровики розповіли, як часто варто міняти роботу за українськими мірками

Менше 3 років на одному робочому місці, за українськими мірками, вважається частою зміною роботи. Про це розповіла експерт з пошуку персоналу агентства “Рекрут Альянс” Ольга Орос.

18.04.2016

З чого складається ціна на машину і як можуть подешевшати б/у іномарки в Україні

Депутати вирішили посприяти зниженню цін на вживані авто з Європи, щоб вони стали доступнішими для пересічних українців. Зробити це планують за рахунок зменшення зборів: митного та акцизного. З урахуванням того, що на ці збори зверху ще нараховується 20% ПДВ і 5% в Пенсфонд, то після зниження акцизів б/у іномарки можуть подешевшати на 23-30%

18.04.2016

Скільки українці заробили за кордоном у 2015 році

Експорт послуг з України в 2015 році скоротився на $2 млрд (до $9,55 млрд). Про це повідомив комунікаційний координатор Програми USAID “ЛЕВ” Микола Малуха. За даними організації, найбільше за минулий рік просів експорт наукових і технічних послуг — на 51,1%.Подпишитесь на рассылку сайта, это бесплатно!
Всего подписчиков -

Простоправо ТВ