Всі новини

14.11.2018

Субсидія в Україні: як оформити, розрахувати, кому призначена

З 1 травня розраховується субсидія на неопалювальний сезон. Деяким українцям доведеться звернутися за її переоформленням, іншим же субсидія буде нарахована автоматично. Що змінилося в процедурі оформлення субсидії в 2019 році, і як тепер її оформити, що таке монетизація субсидії? - розповість Prostopravo

13.11.2018

Комунальні послуги від А до Я

Правові аспекти та правила надання комунальних послуг, пільг, пені та заборгованості згідно з новим законом про житлово-комунальні послуги в Україні.

11.11.2018

Спілкування з правоохоронними органами

Правоохоронна діяльність в Україні: порядок і правила спілкування з правоохоронними органами. Порядок затримання і права затриманих, правила застосування спецзасобів працівниками міліції.

24.10.2018

Банківська таємниця: поняття, зміст, порядок розкриття, відповідальність

Дуже часто наші читачі запитують, яка інформація про клієнта, яка стала відомою банку, охоплюється поняттям банківської таємниці, чи мають право банки передавати таку інформацію третім особам, в яких випадках банківська таємниця може бути розкрита і яку відповідальність повинен понести банк або посадова особа, винні в несанкціонованому розкритті банківської таємниці. На ці та інші питання постарався відповісти Prostopravo.com.ua

18.10.2018

Судимість, її наслідки. Погашення і дострокове зняття судимості

Судимість є правовим наслідком винесення обвинувального вироку стосовно особи. Наявність судимості має значення при здійсненні нового злочину, а також тягне за собою певні обмеження прав. Згодом судимість погашається, або ж може бути знята достроково судом. Про те, де взяти і як терміново замовити довідку про несудимість онлайн, які наслідки, способи погашення і зняття судимості є в Україні розповість Prostopravo.

13.10.2018

Патронат над дітьми. Правова основа, права і обов'язки дітей і вихователів

Про те, хто може бути патронатним вихователем і як відбувається влаштування дитини в патронатну сім'ю розповість Prostopravo.

11.10.2018

Переселенців забезпечать соціальним житлом. Як отримати компенсацію за оренду житла і оплату житлово-комунальних послуг

13 жовтня 2018 року набрав чинності Закон "Про внесення змін до Закону України" Про житловий фонд соціального призначення ", яким передбачено умови забезпечення соціальним житлом внутрішньо переміщених осіб. Як внутрішньо переміщеним особам стати на квартирний облік і отримати житло? - розповість Prostopravo.

29.09.2018

Порядок присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

Почесне звання "Мати-героїня" присвоюється Президентом України жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку 5 і більше дітей (включаючи усиновлених). Однак на шляху до присвоєння заслуженого звання доведеться зіткнутися з безліччю бюрократичних процедур. Які документи потрібно зібрати кандидаткам на присвоєння почесного звання "Мати-героїня", куди з ними звертатися і які можуть виникнути перешкоди? - розповість Prostopravo.

21.09.2018

Порядок визначення пов'язаних з банком осіб

19 вересня 2017 року набули чинності зміни до Положення про визначення пов'язаних з банком осіб, внесені Постановою від 15.09.2017 № 91.

13.09.2018

Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних

Ще в 2017 році був прийнятий Закон України "Про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних", яким передбачено створення єдиної електронної бази військовозобов'язаних (призовників). На формування реєстру було відведено два роки і на сьогоднішній день його наповнення ще не завершено. Про те, що таке Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних, і як він буде функціонувати, - розповість Prostopravo

13.09.2018

Стипендії в Україні. Види, умови отримання і розміри

Порядок призначення і виплати стипендій затверджений Постановою Кабінету Міністрів від 12.07.2004 р. №882.

07.09.2018

Безкоштовна земля в Україні: скільки, кому і як?

Ще не всі знають, що кожен громадянин України має право абсолютно безкоштовно отримати у власність ділянку землі. Як це зробити і на який розмір земельної ділянки можна розраховувати, дізнавався Prostopravo

06.08.2018

Національна поліція. Повноваження і права громадян

7 листопада 2015 року набрав чинності Закон України "Про Національну поліцію". З основними положеннями нового закону, останніми новинами про патрульну поліцію знайомить своїх читачів Prostopravo.

17.07.2018

Пільги учасникам АТО. Як отримати статус учасника АТО

Отримання або присвоєння статусу учасника бойових дій - одна з проблем, з якою стикаються мобілізовані українці і добровольці. Prostopravo розповість, хто і як може отримати статус учасника бойових дій в зв'язку з проведенням антитерористичної операції, які пільги та знижки передбачені учасникам АТО.

13.07.2018

Кому і як виплачує відшкодування Фонд гарантування вкладів фізичних осіб?

Банківські вклади є одним з найпопулярніших способів вкладення коштів серед українців. Але трапляється і так, що банк, в якому відкрито рахунок стає неплатоспроможним. В такому випадку на допомогу вкладникам може прийти Фонд гарантування вкладів. Кому і як виплачується відшкодування з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб дізнавався Prostopravo.com.ua

Не пропустіть нові статті!Пошук адвокатів по містах

Пошук юристів по містах

Пошук нотаріусів по містах