Всі новини

27.07.2016

Огляд судової практики. Липень-2016

Prostopravo пропонує ознайомитись з судовими рішеннями вищих судів, прийнятими за результатми розгляду справ у липні 2016 року.

25.07.2016

Які документи потрібні для виїзду дитини за кордон?

Літо у розпалі і для тих сімей, які вирушають на відпочинок за кордон, актуальним є питання, які документи необхідно пред'явити в пункті паспортного контролю, щоб безперешкодно виїхати з дитиною в іншу країну. Про це розповість Prostopravo.

21.07.2016

Хто такі приватні виконавці?

За три місяці після оприлюднення набуде чинності Закон України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", відповідно до якого поряд з державною виконавчою службою примусове виконання судових рішень здійснюватимуть приватні виконавці. Хто зможе стати приватним виконавцем і як вони працюватимуть розкаже prostopravo.

15.07.2016

Особливості оподаткування об'єктів нерухомого майна в цьому році

У частині четвертій статті 319 Цивільного кодексу України визначено один із принципів здійснення права власності, а саме -"власність зобов’язує". Такий самий принцип закріплений і у нормі прямої дії (ч.3 ст. 13 Конституції), де окрім того, що "власність зобов’язує", зазначено й те, що "власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству". У такій редакції конституційна норма не лише покладає на власника обов’язки, а й орієнтовно вказує до чого зобов’язаний власник. Більш того, зурахуванням положення статті 67 Конституції, згідно якої "кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом", можна відокремити одне з таких суспільних зобов’язань власника – сплата податку на майно.

13.07.2016

У яких випадках Фонд гарантування вкладів може відмовити вкладнику у виплаті і що з цим робити?

В ситуації, коли українські банки один за одним визнають неплатоспроможними, вкладниками залишається сподіватися лише на виплати Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Однак буває і так, що Фонд відмовляє клієнту банку у виплатах. У яких випадках Фонд може відмовити в обов'язковій виплаті клієнту банку, а які підстави для відмови є надуманими і мають бути оскаржені розповість prostopravo.

18.04.2016

Юрист розповів про тонкощі оформлення декретної відпустки в Україні

Юрист Михайло Присяжнюк розповів про нюанси оформлення декретної відпустки в Україні, а також про те, кому і скільки передбачено матеріальної допомоги.

18.04.2016

Кадровики розповіли, як часто варто міняти роботу за українськими мірками

Менше 3 років на одному робочому місці, за українськими мірками, вважається частою зміною роботи. Про це розповіла експерт з пошуку персоналу агентства “Рекрут Альянс” Ольга Орос.

18.04.2016

Школярі в Україні вивчатимуть фінансову грамотність і підприємництво

У програмі українських шкіл з’являться нові предмети. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич в ефірі Hromadske.tv. Зокрема, за словами Гриневич, в шкільній програмі можуть з’явитися фінансова грамотність та підприємництво.

18.04.2016

З чого складається ціна на машину і як можуть подешевшати б/у іномарки в Україні

Депутати вирішили посприяти зниженню цін на вживані авто з Європи, щоб вони стали доступнішими для пересічних українців. Зробити це планують за рахунок зменшення зборів: митного та акцизного. З урахуванням того, що на ці збори зверху ще нараховується 20% ПДВ і 5% в Пенсфонд, то після зниження акцизів б/у іномарки можуть подешевшати на 23-30%

18.04.2016

Скільки українці заробили за кордоном у 2015 році

Експорт послуг з України в 2015 році скоротився на $2 млрд (до $9,55 млрд). Про це повідомив комунікаційний координатор Програми USAID “ЛЕВ” Микола Малуха. За даними організації, найбільше за минулий рік просів експорт наукових і технічних послуг — на 51,1%.

15.04.2016

Туризм по Західній Україні подорожчав на третину

Через високий попит українців готелі і садиби в туристичних містах Західної України подорожчали на третину, пише Газета по-Українськи з посиланням на Репортер.

14.04.2016

Кількість злочинів в столиці зросла на 45%, - Нацполіція

Особливо збільшилася кількість розбоїв, грабежів, крадіжок з автомобілів і незаконних заволодінь транспортними засобами. Про це йшлося під час підсумкової наради Головного управління Національної поліції України під головуванням Хатіі Деканоїдзе, повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції в місті Києві.

13.04.2016

Рада відхилила законопроект щодо встановлення довіри між позичальниками і кредиторами

Верховна Рада відхилила законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення довіри між позичальниками і кредиторами” (№2286-а), який спрямований на законодавче врегулювання недоліків, які раніше використовувалися боржниками з метою уникнення виконання своїх зобов’язань по кредиту.

13.04.2016

Суди не допомагають вкладникам банків-банкрутів повернути гроші

Вкладники неплатоспроможних банків, яким Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) відмовив у поверненні коштів в розмірі до 200 тис. грн, не можуть добитися в судах рішення цих конфліктів.

12.04.2016

Скільки людей в середньому по Україні претендують на одну вакансію

Протягом першого кварталу 2016 року ринок праці показав стабільне зростання, що призвело до незначного збільшення конкуренції до кінця кварталу. В середньому з січня по березень на одну вакансію претендувало 3-4 вільних фахівця. Зарплатна політика компаній практично не змінилася.
Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что случилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!