Всі новини

19.08.2016

Нотаріальне посвідчення інформації з мережі інтернет: належність і допустимість доказів

Здійснюючи представництво інтересів сторони у господарському процесі, виникло питання належності та допустимості доказу – завіреної копії інформації, що знаходиться на веб-сторінці в мережі Інтернет. Йдеться про необхідність визначення суб’єкта, який уповноважений завірити такі копії. З першого погляду усе здається просто – копії документів завіряє нотаріус.У деяких країнах є спроби здійснити заходи щодо документування інформації, розміщеної на інтернет-ресурсах, використовується так звана процедура огляду сайту нотаріусом. Схематично сама процедура поділяється на певні етапи та починається з написання клієнтом заяви, де зазначаються причини, через які виникла необхідність забезпечення таких доказів. В Україні Закон "Про нотаріат" не передбачає такої процедури.

18.08.2016

Надання додаткових щорічних відпусток за роботу на комп'ютері.

В наш час, коли фактично кожен співробітник компанії, що знаходиться в офісі, використовує у своїй роботі персональний комп'ютер, все частіше піднімається питання про необхідність надання таким працівникам додаткових відпусток у зв'язку з їх роботою на комп'ютерах. Prostopravo з'ясовував, чи справді кожен працівник, який використовує на своєму робочому місці комп'ютер може розраховувати на додаткову відпустку у зв'язку з особливими умовами праці.

16.08.2016

Що робити споживачу, якщо ціни на ціннику і в чекові не співпадають?

Частиною 1 статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів" (далі – Закон) передбачено право споживача на отримання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація про продукцію, в тому числі, повинна містити дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції.

11.08.2016

Оподаткування адвокатської діяльності у 2016 році

Згідно з п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України самозайнята особа – платник податку, який є фізичною особою-підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

08.08.2016

Депутати пропонують запровадити новий вид забезпечення виконання зобов’язань позичальників

В парламенті очікує розгляду законопроект № 4188 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження права довірчої власності як способу забезпечення виконання зобов'язань». Зокрема, пропонується запровадити інститут довірчої власності, як окремий вид права власності та засіб забезпечення виконання зобов’язань одночасно. На думку авторів законопроекту, з його прийняттям обсяг безнадійних та сумнівних кредитів буде знижено, буде зменшена вартість кредитних ресурсів (зменшені відсоткові ставки), спрощено доступ до кредитів, та зростуть обсяги кредитування вітчизняної економіки. Які зміни до законодавства запропоновано, дізнавався Prostopravo.

04.08.2016

Пенсії переселенцям з Донецької, Луганської області та Автономної республіки Крим

В окремих районах Донецької та Луганської областей, які тимчасово не контролюються українською владою, органи Пенсійного фонду не здійснюють свою діяльність.При цьому, пенсії призначаються, виплачуються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб на підконтрольних українській владі територіях.

02.08.2016

Придбавши нерухоме майно можна стати іпотекодавцем за чужими боргами

Правовою позицією Верховний Суд України від 13 квітня 2016 року у справі № 6-2467цс15 постановив, що до нового власника переходить статус іпотекодавця, навіть якщо при укладенні правочину, за яким до нього перейшло право власності, до його відома не доведена інформація про обтяження майна іпотекою.

29.07.2016

Як відмовитися від системи централізованого опалення і перейти на автономне?

У зв'язку з підвищенням тарифів на централізоване опалення, все більше українців замислюються про перехід на автономне опалення. Як це можна зробити законно розповість Prostopravo

27.07.2016

Огляд судової практики. Липень-2016

Prostopravo пропонує ознайомитись з судовими рішеннями вищих судів, прийнятими за результатми розгляду справ у липні 2016 року.

25.07.2016

Які документи потрібні для виїзду дитини за кордон?

Літо у розпалі і для тих сімей, які вирушають на відпочинок за кордон, актуальним є питання, які документи необхідно пред'явити в пункті паспортного контролю, щоб безперешкодно виїхати з дитиною в іншу країну. Про це розповість Prostopravo.

21.07.2016

Хто такі приватні виконавці?

За три місяці після оприлюднення набуде чинності Закон України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", відповідно до якого поряд з державною виконавчою службою примусове виконання судових рішень здійснюватимуть приватні виконавці. Хто зможе стати приватним виконавцем і як вони працюватимуть розкаже prostopravo.

15.07.2016

Особливості оподаткування об'єктів нерухомого майна в цьому році

У частині четвертій статті 319 Цивільного кодексу України визначено один із принципів здійснення права власності, а саме -"власність зобов’язує". Такий самий принцип закріплений і у нормі прямої дії (ч.3 ст. 13 Конституції), де окрім того, що "власність зобов’язує", зазначено й те, що "власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству". У такій редакції конституційна норма не лише покладає на власника обов’язки, а й орієнтовно вказує до чого зобов’язаний власник. Більш того, зурахуванням положення статті 67 Конституції, згідно якої "кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом", можна відокремити одне з таких суспільних зобов’язань власника – сплата податку на майно.

18.04.2016

Юрист розповів про тонкощі оформлення декретної відпустки в Україні

Юрист Михайло Присяжнюк розповів про нюанси оформлення декретної відпустки в Україні, а також про те, кому і скільки передбачено матеріальної допомоги.

18.04.2016

Школярі в Україні вивчатимуть фінансову грамотність і підприємництво

У програмі українських шкіл з’являться нові предмети. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич в ефірі Hromadske.tv. Зокрема, за словами Гриневич, в шкільній програмі можуть з’явитися фінансова грамотність та підприємництво.

18.04.2016

Кадровики розповіли, як часто варто міняти роботу за українськими мірками

Менше 3 років на одному робочому місці, за українськими мірками, вважається частою зміною роботи. Про це розповіла експерт з пошуку персоналу агентства “Рекрут Альянс” Ольга Орос.
Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!