Договір купівлі-продажу авто можна буде укласти онлайн 30.09.2021

22 вересня 2021 р. прийнято Постанову Кабінету Міністрів № 1007, якою внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України, в тому числі до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами та Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів.

Договір купівлі-продажу авто можна буде укласти онлайн

Після набрання постановою чинності, продаж транспортного засобу, який зареєстрований за фізичною особою в сервісному центрі МВС, та дохід від продажу якого не підлягає оподаткуванню, може здійснюватися за договором купівлі-продажу транспортних засобів, укладеним між фізичними особами в електронному вигляді із застосуванням засобів електронного кабінету водія функціональної підсистеми Єдиного державного реєстру єдиної інформаційної системи МВС  або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Нагадаємо. Відповідно до п.173.2 ст. 173 Податкового Кодексу України, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Таким чином, онлайн можна продати легковий автомобіль, мотоцикл, мопед, що належить фізичній особі, яка продає таке майно вперше протягом календарного року.

Для оформлення договору фізична особа, яка є власником транспортного засобу, та фізична особа, яка виявила бажання його придбати:

  • авторизуються в електронному кабінеті водія або на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг;
  • заповнюють договір в електронному вигляді.

Відомості про фізичну особу, яка є власником транспортного засобу, та транспортний засіб, який є предметом договору, перевіряються за відповідними реєстрами та базами даних. У разі коли за результатами такої перевірки встановлено факт перебування транспортного засобу або фізичної особи в розшуку, наявності відповідних обмежень чи обтяжень договір не укладається.

Оформлення договору завершується шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису сторонами договору відповідно до Законів України “Про електронні довірчі послуги” та “Про електронні документи та електронний документообіг”.

Після укладення договору новий власник має здійснити перереєстрацію транспортного засобу.

Організація роботи, пов’язаної з реєстрацією (перереєстрацією), зняттям з обліку транспортних засобів, оформленням та видачею реєстраційних документів і номерних знаків, здійснюється за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) фізичної особи чи місцезнаходження юридичної особи.

У разі відсутності в населеному пункті сервісних центрів МВС державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюються адміністратором сервісного центру МВС за допомогою мобільного територіального сервісного центру МВС (спеціально облаштованого транспортного засобу) за окремим графіком роботи та за наявності більше 10 заявок органів місцевого самоврядування, які надійшли до сервісного центру МВС у відповідній області, в якій розташований населений пункт.

Серед інших змін, можливість складати іспити за вищою категорією транспортного засобу, у разі одночасного відкриття двох з них.

Вищою вважається категорія:

  • DE — відносно D1E;
  • D — відносно D1;
  • CE — відносно C1E;
  • C — відносно C1;
  • A — відносно A1.

Таке співвідношення категорій транспортних засобів не застосовується в разі складання іспитів для отримання посвідчення водія на право керування транспортними засобами категорій B1, B, BE.

У разі складення особою практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач у посвідченні водія зазначається відповідна відмітка у формі коду. Посвідчення водія з такою відміткою надає особі право керувати лише транспортними засобами з автоматичною коробкою передач.


FAQ для автовласників