про твої права

Транспортний податок: платники, об'єкти оподаткування, ставка, порядок сплати та звітності

З 2015 року введено новий податок для власників транспортних засобів або податок на розкіш. Хто, в якому розмірі, в які терміни і в якому порядку повинен оплачувати транспортний податок дізнавався Prostopravo.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Платники податку на авто
  2. Об'єкт оподаткування
  3. Ставка транспортного податку
  4. Порядок обчислення і сплати податку на машину
  5. Терміни сплати транспортного податку
  6. Калькулятор транспортного податку

Платники податку на авто

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі і нерезиденти, які мають у власності зареєстрований в Україні легковий автомобіль, який є об'єктом оподаткування.

Об'єкт оподаткування

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років, і середня ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, за станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, обсягу циліндрів двигуна, типу пального.Перелік таких автомобілів щорічно до 1 лютого податкового (звітного) року оприлюднюється на офіційному сайті.

Ставка транспортного податку

Ставка податку встановлюється в розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, який є об'єктом оподаткування.

Порядок обчислення і сплати податку на машину

Обчислення суми податку з об'єкта оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податків.

Податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку і відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податків контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня базового податкового (звітного) року.

По об'єктах оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку і напрямок податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

Органи внутрішніх справ зобов'язані до 1 квітня 2015 подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

З 1 квітня 2015 органи внутрішніх справ зобов'язані щомісяця, в 10-денний термін після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

По об'єктах оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяці, в якому він придбав право власності на цей об'єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

За об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету.

Терміни сплати транспортного податку

Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Hotline Finance

Зелена карта для виїзду за кордон

Ціна нижча, ніж при покупці страховки на кордоні

Без візитів до страхових агентів

Готова страховка з доставкою на email

Безпечне оформлення і оплата онлайн

Корисні статті з даної тематики