Як обміняти "радянські" водійські права на права нового зразка? - 18.03.2013

Відповідно до Закону України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу та її спеціальний статус водійські посвідчення, видані з використанням зразка бланка, затвердженого органом виконавчої влади Союзу Радянських Соціалістичних Республік, припиняють свою дію з 1 січня 2014 року. Як обміняти радянські права на нові і які документи потрібні для цього, дізнавався Prostopravo.com.ua // 18.03.2013

Відповідно до Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами і видачі посвідчень водія , затвердженої Наказом МВС від 07.12.2009 р. № 515 у разі обміну посвідчення водія через закінчення терміну його дії необхідно подати в реєстраційно-екзаменаційний підрозділ ДАІ такі документи:

  • паспорт або документ, що його замінює, з відміткою органу внутрішніх справ про реєстрацію місця проживання;
  • посвідчення водія старого зразка;
  • дві кольорові фотографії розміром 3,5 х 4,5 см;
  • медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування транспортним засобом відповідної категорії;
  • квитанції про сплату коштів за бланкову продукцію і послуги Державтоінспекції.

Згідно з Положенням про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами (затверджено Постановою КМУ від 8 травня 1993 р. № 340, з подальшими змінами і доповненнями) обмін водійських посвідчень здійснюється без складання іспитів.

Нагадаємо, що раніше без складання іспитів обміняти водійське посвідчення могли лише водії, які мають безперервний стаж управління транспортним засобом протягом останніх 12 місяців, який мав підтверджуватися довідкою з місця роботи, реєстраційними документами на транспортний засіб або документами, що дають право на управління таким транспортним засобом.

Тим водіям, які не могли надати жоден з вищеназваних документів, доводилося складати теоретичний і практичний іспит в реєстраційно-екзаменаційному підрозділі ДАІ.

Під час оформлення документів для видачі або обміну посвідчень водія проводять перевірки за відповідними автоматизованими базами даних раніше виданих водійських посвідчень, наявності адміністративних правопорушень, осіб, позбавлених права керування транспортними засобами, документів, які перебувають у розшуку, осіб, які перебувають у розшуку, виданих свідоцтв про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв. За результатами перевірок отримані матеріали долучають до документів. Посадові особи засвідчують результати перевірок особистими підписами (із зазначенням прізвища, імені та по батькові).

Після проведення перевірок на заяві посадова особа робить чіткий письмовий запис про ухвалене щодо видачі або обміну посвідчення водія рішення, яке підтверджують підписом із зазначенням прізвища, імені, по батькові та дати.

У разі надання відмови у видачі або обміну водійського посвідчення до заяви вносять запис із зазначенням причин і підстав відмови.

Термін дії водійського посвідчення нового зразка — 50 років з моменту його видачі.

Деякі зміни торкнулися і порядку медичного огляду.

Так, спільним наказом Міністерства охорони здоров'я і Міністерства внутрішніх справ України від 31.-1.2013 року № 65/80 затверджено нове Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів.

Відповідно до Положення медичні огляди кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів поділяють на попередні, періодичні, щозмінні передрейсові та післярейсові огляди, а також позачергові огляди.

Попередньому медичному огляду підлягають кандидати у водії для отримання права на керування транспортним засобом.

Періодичному медичному огляду підлягають водії транспортних засобів для підтвердження права на керування транспортним засобом:

  • віком до 55 років (включно) — один раз на 10 років;
  • у віці від 56 до 75 років (включно) — один раз на 3 роки;
  • у віці 76 років і старше — один раз на рік.

Водії, які виконують роботи з перевезення пасажирів і вантажів, підлягають періодичному медичному огляду один раз на рік.

Передрейсовому і післярейсовому медичному огляду підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців, які здійснюють перевезення пасажирів і вантажів.

Позачерговому медичному огляду підлягають водії транспортних засобів перевізника за направленням власника або посадової особи, яка відповідає за експлуатацію транспортних засобів перевізника, через інформацію медичного працівника про постійне погіршення стану здоров'я водія, що перешкоджає безпечному керуванню транспортним засобом, а також на вимогу та/або за рішенням уповноваженої посадової особи Державтоінспекції, за наявності підстав.

Водій власного транспортного засобу в разі погіршення стану здоров'я, якщо це перешкоджає безпечному керуванню транспортним засобом, також має вжити відповідних заходів для безпечного керування транспортним засобом.

Попередній, періодичний і позачерговий медичні огляди проводить в установі охорони здоров'я медична комісія. До її складу входять терапевт (голова комісії), невропатолог, отоларинголог, офтальмолог та хірург.

Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право створювати вищевказані медичні комісії і проводити попередній, періодичний і позачерговий медичні огляди, щороку затверджують відповідними наказами Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за заявним принципом.

Попередній і періодичний медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводить медична комісія для вирішення питання про придатність особи до безпечного керування транспортним засобом, враховуючи Перелік захворювань і вад, за яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24 грудня 1999 року № 299, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20 січня 2000 року № 31/4252 . Наявність у особи захворювання або вади згідно з Переліком є протипоказанням до керування транспортним засобом відповідної категорії.

Попередній (періодичний) медичний огляд містить: загальне обстеження фахівцями медичної комісії, лабораторне та функціональне обстеження (загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор, ЕКГ, обстеження гостроти і поля зору, обстеження вестибулярного апарату, визначення групи крові і резус-фактора).

За результатами проведення попереднього, періодичного та позачергового медичних оглядів видають медичну довідку про придатність до керування транспортним засобом за формою, затверджену Положенням.


Нужны деньги до зарплаты?

более 30 сервисов

Кредиты онлайн на карту за 15 минут

от 0,01%

ставка

до 180 дней

макс срок

до 20 000 грн.

макс сумма

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах