Зміни в правилах дорожнього руху з 1 січня 2018 року 04.01.2018

Постановою Кабінету Міністрів №883 від 10.11.2017г. внесені зміни в Правила дорожнього руху щодо швидкості пересування транспортних засобів в населених пунктах. У той же час, відповідальність за перевищення швидкості, передбачена Кодексом України про адміністративні порушення, залишилася такою ж, як і в 2017 році. Детальніше розповість Prostopravo // 04.01.2018

Згідно зі змінами, внесеними до п 1.24 Правил дорожнього руху, з 1 січня 2018 року в населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється зі швидкістю не більше 50 км / ч. Раніше в населених пунктах можна було їхати зі швидкістю до 60 км / ч. У житлових і пішохідних зонах швидкість руху транспортного засобу не повинна перевищувати 20 км / год.

У той же час, допустима швидкість пересування поза населеними пунктами залишилася незмінною. Так, поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47 «початок населеного пункту», дозволяється рух із швидкістю:

  • а) автобусам (мікроавтобусам), які здійснюють перевезення організованих груп дітей, легковим автомобілям з причепом і мотоциклам - не більше 80 км / ч.;
  • б) транспортним засобам, якими керують водії зі стажем до 2 років - не більше 70 км / год;
  • в) вантажним автомобілям, що перевозять людей у ​​кузові, і мопедам - не більше 60 км / год;
  • г) автобусам (за винятком мікроавтобусів) - не більше 90 км / год;
  • д) іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, що позначена дорожнім знаком 5.1 «Автомагістраль» - не більше 130 км / ч., на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, що відокремлені одна від одної розділювальною смугою - не більше 110 км / ч. , на інших автомобільних дорогах - не більше 90 км / ч.

На ділянках доріг, де створені дорожні умови, які дають можливість рухатися з більш високою швидкістю, за погодженим з уповноваженим підрозділом Національної поліції рішенням власників доріг або органів, яким передано право на утримання таких доріг, дозволена швидкість руху може бути збільшена шляхом встановлення відповідних дорожніх знаків .

Відповідальність за перевищення встановлених обмежень швидкості, встановлена ​​статтею 122 КУпАП, залишилася незмінною:

Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255 грн.) або 50 штрафних балів.

Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п'ятдесят кілометрів на годину, тягне за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн.).

Це ж порушення, що призвело до створення аварійної обстановки, а саме: якщо це змусило інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 680 грн.) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Проте, в Кабінеті Міністрів погрожують подати найближчим часом законопроект, що посилює відповідальність водіїв за порушення швидкісного режиму. А саме: знизити поріг, з якого настає адміністративна відповідальність за перевищення швидкості до 10 км / год і збільшити в кілька разів штрафи за вчинення такого правопорушення.

Крім того, до парламенту вже внесено законопроект № 7432, яким пропонується посилити відповідальність за проїзд на заборонний сигнал світлофора. Пропонується, що таке правопорушення має спричинити за собою штраф в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.) і позбавлення права керування транспортним засобом на термін 10 років. Ті самі дії, вчинені повторно спричинять накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн.) і позбавлення права керування транспортним засобом довічно.


Пошук юридичних послуг для автовласників
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

7

кількість пропозицій

971,43

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

6 340,00

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

3 800,00

середня ціна, грн

4

кількість пропозицій

2 450,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Путівники

Купівля та продаж авто в Україні від А до Я

Як правильно оформити договір купівлі-продажу транспортного засобу і на що при цьому процесі оформлення слід звернути увагу, тонкощі процедури реєстрації авто дізнавався Prostopravo.com.ua

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах