Банк не повертає депозит. Що робити? 25.07.2014

Сьогодні, коли в економіці країни, і в тому числі, в банківській сфері, спостерігаються кризові явища, багато вкладників банків зіткнулися з проблемою невиплати банками депозитів і відсотків за ним. Prostopravo.com.ua розбирався, як слід діяти вкладникам банків у таких випадках. // 25.07.2014

По-перше, ніяких усних телефонних та інших переговорів з касирами, керівниками відділень та іншими посадовими і непосадовими особами банківського відділення. Все спілкування має перейти в русло офіційної переписки. Необхідно написати вимогу до банку про виплату належної Вам суми коштів, згідно з умовами депозитного договору. Вимога направляється або рекомендованим листом з повідомленням за адресою головного офісу банку, або вручається в канцелярії банку з обов'язковою реєстрацією вхідного номера і дати вручення. У вимозі вкажіть конкретний термін, до якого Ви очікуєте від банку виплати.

Якщо в очікуваний Вами термін виплата не сталася, або банк виплатив Вам не всю суму, яку повинен, слід готувати матеріали для звернення до суду. Необхідно скласти позовну заяву, сплатити судовий збір і приклавши до позовної заяви всі наявні у Вас документи (договір, квитанції про внесення коштів на депозитний рахунок, листування з банком), звертатися до суду. Щоб уникнути витрати часу і сил на складання позову, підготовку документів, подачу позовної заяви, рекомендуємо звертатися за допомогою до фахівців.

Звернемо Вашу увагу на те, що практика, що склалася в судах, дозволяє вкладнику вимагати не тільки належні йому суму вкладу та нарахованих відсотків, а й виплату штрафних санкцій, у тому числі передбачені частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором, а також відсотків за весь термін існування заборгованості банку.

Процедура стягнення боргу через суд - це звичайно, справа не одного місяця, але Ви можете отримати не тільки свій внесок і відсотки по ньому, а й стягнути з банку штрафні санкції, про які ми вже згадували. Крім того, у Вас на руках буде рішення суду, яке обов'язкове до виконання банком.

Якщо ж у банку виникли фінансові проблеми, які призвели до прийняття рішення про його ліквідацію, то тоді необхідно звертатися із заявою до Фонду гарантування вкладів, в тому порядку, який визначений спеціальним законом.

Якщо банк вводить якісь обмеження на зняття коштів з депозитного рахунку, - це порушення закону. Відповідно до частини 2 статті 1060 Цивільного кодексу України, під договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов'язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника. Стаття 1058 ЦКУ говорить про те, що до відносин банку і вкладника за рахунком, на який внесений вклад, застосовуються положення про договір банківського рахунку. Закон забороняє обмеження прав клієнта на розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку, якщо немає відповідного рішення суду, або в інших, передбачених спеціальним законодавством випадках.

Аналогічно, порушенням закону є які-небудь накази та листи Національного банку, що вводять обмеження на розпорядження клієнтами банків своїми засобами, зокрема і наказ № 104 від 27.02.2014 року. Що підтверджується і існуючою на сьогодні судовою практикою з оскарження дій банків, які керуються не нормами закону, а нормами, по суті, підзаконного акта, що йому суперечить.

Відповідно, такі дії банків можна успішно оскаржувати в судовому порядку. 


Пошук юридичних послуг у фінансовій сфері
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

9

кількість пропозицій

516,67

середня ціна, грн

9

кількість пропозицій

516,67

середня ціна, грн

8

кількість пропозицій

550,00

середня ціна, грн

4

кількість пропозицій

7 800,00

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

5 400,00

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

2 666,67

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

7 500,00

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

8 000,00

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

100 500,00

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

600,00

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

1 500,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Путівники

Банківська таємниця: поняття, зміст, порядок розкриття, відповідальність

Дуже часто наші читачі запитують, яка інформація про клієнта, яка стала відомою банку, охоплюється поняттям банківської таємниці, чи мають право банки передавати таку інформацію третім особам, в яких випадках банківська таємниця може бути розкрита і яку відповідальність повинен понести банк або посадова особа, винні в несанкціонованому розкритті банківської таємниці. На ці та інші питання постарався відповісти Prostopravo.com.ua

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах