Мобілізація і добробут громадян: транспортний обов'язок, кредитні та податкові канікули та інше 26.05.2014

Зовсім недавно парламент прийняв черговий Закон, який визначає права громадян в період мобілізації - Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації. Крім питань, безпосередньо пов'язаних з несенням військової служби в особливий період, законом врегульовано питання несення громадянами транспортної обов'язки, пільг по сплаті податків та виплати кредитів і т. п. Подробиці дізнавався Prostopravo.com.ua // 26.05.2014

Транспортний обов'язок

Мабуть найбільш спірним і обговорюваним був пункт про транспортні обов'язки. В результаті, було вирішено, що виконання військово-транспортної обов'язки з мобілізації, якщо не введено правовий режим воєнного або надзвичайного стану, буде здійснюватися відповідно до мобілізаційного плану України. Для військових потреб будуть залучати транспортні засоби підприємств, установ та організацій всіх форм власності, так і громадян - власників транспортних засобів на умовах їх повернення власникам після оголошення демобілізації.

Обсяги транспортних засобів за типами і марками , які планується залучити в ході мобілізації , для підприємств , установ та організацій всіх форм власності встановлюються місцевими державними адміністраціями за поданням військових комісаріатів . Залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється військовими комісаріатами на підставі рішень місцевих державних адміністрацій , які оформляються відповідними розпорядженнями .

Приймання - передавання транспортних засобів , залучених в ході мобілізації , та їх повернення після оголошення демобілізації здійснюються на підставі актів прийому - передачі , в яких зазначаються відомості про власників , технічний стан , залишкова ( балансова ) вартість та інші необхідні відомості, що дозволяють ідентифікувати транспортні засоби .

Повернення транспортних засобів власнику здійснюється протягом 90 календарних днів з моменту оголошення демобілізації, при цьому держава обіцяє компенсувати збиток, якщо такий буде заподіяний транспортному засобу в ході його використання для військових нужд.А ось про те, чи будуть якимось чином компенсовано збитки (у тому числі упущена вигода) власникам транспорту законодавець замовчує.

Кредитні канікули

Після довгого обговорення парламент вирішив звільнити на час особливого період військовослужбовців, а також призваних на службу резервістів і військовозобов'язаних не лише від сплати штрафних санкцій, пені за невиконання зобов'язань перед підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, в тому числі банками, та фізичними особами, але і від сплати відсотків за користування кредитом. При цьому, суми ненарахованих відсотків обкладатися прибутковим податком з громадян не будуть.

Податкові канікули

Самозайняті особи (а саме: фізичні особи - підприємці, а також особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність) , які не мали найманих працівників , і були покликані на військову службу по мобілізації, звільняються від обов'язку нарахування , сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку.

У такому ж порядку звільняються від виконання своїх обов'язків платники єдиного внеску, призвані на військову службу за призовом по мобілізації, на особливий період, якщо вони не є роботодавцями.

Підставою для такого звільнення є заява мобілізованого і копія військового квитка або копія іншого документа , виданого відповідним державним органом , із зазначенням даних про призов на військову службу, які подаються в орган доходів і зборів за місцем податкової реєстрації протягом 10 днів після демобілізації або закінчення лікування (реабілітації), якщо людина перебувала на лікуванні у зв'язку з виконанням обов'язків по мобілізації.

Якщо ж самозайнята особа має найманих працівників і на термін військової служби за призовом по мобілізації на особливий період , уповноважує іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та / або інших доходів , то обов'язок з нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб з таких виплат, а також єдиного соціального внеску на строк військової служби самозайнятої особи несе ця уповноважена особа. Податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок, які були нараховані та утримані уповноваженою особою з таких виплат фізичним особам , сплачується в бюджет демобілізованим самозайнятою особою протягом 180 календарних днів з першого дня його демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій. Звітність про суми податку та ЄСВ , нарахованого та утриманого протягом строку військової служби самозайнятої особи уповноваженою особою з найманих працівників та інших фізичних осіб , подається демобілізованим самозайнятою особою в порядку і строки , встановлені Законом , без нарахування штрафних і фінансових санкцій.

Збереження заробітної плати

За найманими працівниками, призваними на військову службу по мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада та середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Виплата в межах середнього заробітку буде проводитися за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.


Пошук юридичних послуг у фінансовій сфері
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

16

кількість пропозицій

418,75

середня ціна, грн

15

кількість пропозицій

433,33

середня ціна, грн

14

кількість пропозицій

389,29

середня ціна, грн

6

кількість пропозицій

4 366,67

середня ціна, грн

6

кількість пропозицій

5 533,33

середня ціна, грн

4

кількість пропозицій

2 250,00

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

900,00

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

7 500,00

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

400,00

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

100 500,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Путівники

Банківська таємниця: поняття, зміст, порядок розкриття, відповідальність

Дуже часто наші читачі запитують, яка інформація про клієнта, яка стала відомою банку, охоплюється поняттям банківської таємниці, чи мають право банки передавати таку інформацію третім особам, в яких випадках банківська таємниця може бути розкрита і яку відповідальність повинен понести банк або посадова особа, винні в несанкціонованому розкритті банківської таємниці. На ці та інші питання постарався відповісти Prostopravo.com.ua

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах

© 2006–2020

ООО «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адрес и телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com