Незалежний звіт міжнародних експертів про геноцид росії в Україні 20.06.2022

CNN у матеріалі "Провідні експерти звинувачують Росію в підбурюванні до геноциду в Україні та намірі «знищити» український народ" повідомляють: дії росії в Україні дають достатньо доказів, щоб зробити висновок, що москва підбурює до геноциду та вчиняє звірства, спрямовані на знищення українського народу, йдеться в першому незалежному звіті про звинувачення в геноциді в цій країні. // 20.06.2022

У правовому звіті, підписаному понад 30-ма провідними вченими-правниками та експертами з геноциду, російську державу звинувачують у порушенні кількох статей Конвенції ООН про геноцид. Він попереджає про серйозний і неминучий ризик геноциду в Україні, підкріплюючи звинувачення довгим списком доказів, включаючи приклади масових вбивств мирних жителів, примусових депортацій та дегуманізуючу антиукраїнську риторику, яку використовують високопосадовці росії. Звіт було підготовлено Інститутом стратегії та політики New Lines, американським аналітичним центром, та Центром прав людини Рауля Валленберга, який базується в Канаді, і має бути опублікований у п’ятницю, а автори надішлють копії до парламенту, урядам та міжнародним організаціям по всьому світу. Попередня копія звіту була надана виключно CNN.

«Ми зібрали провідних юридичних експертів з усього світу, які потім вивчили всі докази, і дійшли висновку, що російська федерація несе відповідальність за порушення Конвенції про геноцид в Україні», – сказав CNN Азім Ібрагім з Інституту New Lines. Ібрагім відвідав Україну в березні, щоб зібрати докази для звіту. «Це дуже ретельне та детальне дослідження обширних доказів», – сказав він. «Поки що ми бачили, що ця війна є геноцидною за своєю природою, з точки зору мови та способу її виконання. Це дуже, дуже зрозуміло». Згідно з Конвенцією ООН про геноцид, її підписанти несуть юридичне зобов’язання запобігати геноциду, і звіт містить заклик до міжнародного співтовариства діяти. "У нас зовсім немає часу, ми вважаємо, що існує дуже серйозний ризик геноциду", - сказав Ібрагім. «Кожна країна, яка підписала Конвенцію про геноцид, а це 151 країна, включаючи російську федерацію, кожна країна повинна зробити все можливе, щоб це припинити, інакше вона також порушить конвенцію».

Ось що означає «геноцид» і чому це так важко довести.

В одній з найстрашніших частин звіту група робить пряме порівняння з різаниною в Сребрениці 1995 року, закликаючи світ діяти, поки не стало занадто пізно: «Деталі масового вбивства понад 7000 боснійських мусульманських хлопчиків і чоловіків у Сребрениці з'явилася перед міжнародною спільнотою лише тоді, коли було надто пізно запобігти геноциду, який стався за лічені дні. У 2022 році ми маємо можливості точно відстежувати подібні звірства, як вони розгортаються, і відповідним чином реагувати". У звіті вказують безпосередньо на москву, звинувачуючи російських вищих посадовців у організації підбурювання до геноциду та закладенні основи для майбутнього геноциду, через неодноразове заперечення існування української ідентичності. Кремль категорично не погодився із заявою президента Джо Байдена у квітні про те, що він вважає дії росії в Україні «геноцидом».

Що таке геноцид

Геноцид означає будь-які з наступних дій, вчинені з наміром повністю або частково знищити національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку:

  • Вбивство членів групи;
  • заподіяння тяжких тілесних або психічних ушкоджень учасникам групи;
  • навмисне створення для групи умов життя, розрахованих на повне або часткове її фізичне знищення;
  • Запровадження заходів, спрямованих на запобігання пологам у групі;
  • Примусове переведення дітей з групи в іншу групу.

Джерело: Конвенція про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

У звіті New Lines і Центру Рауля Валленберга йдеться, що російська держава порушує статтю II і статтю III (c) Конвенції про геноцид. У статті II Конвенції геноцид – це спроба вчинити дії «з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову чи релігійну групу». Стаття III (c) стосується «прямого та публічного підбурювання до вчинення геноциду». Як приклади доказів того, що росія порушує конвенцію, експерти виділяють неодноразові заяви президента росії володимира путіна, який дав зрозуміти, що вважає, що Україна не має права на існування як незалежна держава. Вони також вказують на дегуманізуючу мову, яку використовують найвищі російські чиновники для опису українців, включаючи висловлювання на кшталт «звірів», «підпорядкованих» і «брудних», а також зображення ними України як «нацистської держави» та «екзистенційної загрози» для росії. Але звіт йде далі, ніж ствердження, що росія має лише намір здійснити геноцид, звинувачуючи російські війська у здійсненні «низки послідовних і повсюдних звірств проти українського цивільного населення» під час вторгнення.

Українцям доводиться зазнати жорстокого процесу «фільтрації», щоб втекти з території, яку контролює Росія.

У звіті йдеться про добре задокументовані масові вбивства та розстріли в Бучі, Старому Бикові, а також у Сумській та Чернігівській областях, навмисні напади росії на укриття, шляхи евакуації та заклади охорони здоров’я, а також невибіркові цілі та бомбардування житлових районів, зґвалтування, облоги, крадіжки зерна та примусові депортації до Росії – все це є «геноцидною моделлю знищення». CNN незалежно підтвердило багато звірств, згаданих у звіті.

Інститут New Lines та Центр Рауля Валленберга раніше досліджували геноциди рохінджа та уйгурів у М'янмі та Китаї відповідно та підготували першу доповідь, яка визначила, що дії Китаю в Сіньцзяні є геноцидом відповідно до Конвенції про геноцид. До авторської групи входить Девід Схеффер, який зіграв ключову роль у переговорах про створення Міжнародного кримінального суду як перший в історії посол США з особливих клопотань з питань військових злочинів. Також були залучені колишній посол Канади в ООН Аллан Рок і Чарльз Таку, головний адвокат Міжнародного кримінального трибуналу по Руанді та Спеціального суду для Сьєрра-Леоне. Окрім вчених-юристів та експертів з геноциду, команда, зібрана Інститутом New Lines, також включає дослідників розвідки з відкритим кодом та лінгвістів, які вивчали перехоплені повідомлення та свідчення.


Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах