Адвокатура

Новини, статті та коментарі юристів про ринок юридичных послуг в Україні

07.02.2017

Адвокат або юрист? Кілька головних відмінностей

Більшість людей або взагалі не розуміють різниці, або плутають адвокатів і юристів, називаючи одних - іншими. Однак таке ототожнення є неправильним, а часто і шкідливою помилкою клієнта, що шкодить в першу чергу йому самому. Спеціально для prostopravo, адвокат і партнер Юридичної фірми «Москаленко і Партнери» Анастасія Москаленко пояснює, в чому ж різниця між юристом і адвокатом.

11.08.2016

Оподаткування адвокатської діяльності у 2016 році

Згідно з п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України самозайнята особа – платник податку, який є фізичною особою-підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

27.07.2016

Огляд судової практики. Липень-2016

Prostopravo пропонує ознайомитись з судовими рішеннями вищих судів, прийнятими за результатми розгляду справ у липні 2016 року.

10.06.2014

Доступ до публічної інформації

Доступ до публічної інформації - одне з пріоритетних напрямків діяльності державних органів. Prostopravo.com.ua з'ясовував, яким чином цей напрямок реалізується, що собою являє публічна інформація, який порядок забезпечення доступу до публічної інформації громадян.

23.04.2014

Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень

Цей ресурс міститься на оффіційному сайті trade.informjust.ua, доступ за адресою https://trade.informjust.ua/vpdoc/getdoc.aspx.

09.04.2014

Пристрасті по люстрації. Новий законопроект про відновлення довіри до судової системи України

Після того, як багатостраждальний законопроект № 4378 Про відновлення довіри до судової системи України було знято з розгляду , народні депутати розглянули і прийняли за основу другий, однойменний законопроект під номером 4378-1. У чому різниця між цими двома документами дізнавався Prostopravo.com.ua

15.03.2014

З якими юридичними проблемами можуть зіткнутися жителі Криму у складі Російської Федерації?

Останнім часом активно обговорюються політичні та економічні аспекти переходу Криму під юрисдикцію Російської Федерації, про юридичні ж аспекти говорять мало. Залишивши осторонь питання законності процесів, що відбуваються нині на півострові, prostopravo вирішив зупинитися на деяких повсякденних проблемах, з якими можуть зіткнутися жителі Криму у складі Російської Федерації.

28.02.2014

Єдиний реєстр судових рішень України. Тест-драйв

Офіційний сайт Єдиного державного реєстру судових рішень України розміщений за адресою http://reyestr.court.gov.ua/ і головна сторінка реєстру виглядає наступним чином:

06.02.2014

Повернення до Конституції 2004 року і права громадянина України

У силу сформованої політичної обстановки в Україні сьогодні часто піднімається питання про повернення до норм Конституції України 2004 року. Однак для багатьох громадян країни це словосполучення мало про що говорить . Prostopravo.com.ua розбирався , як же вплине на життя , права та інтереси пересічного громадянина України повернення до норм Конституції України в редакції 2004 року.

22.02.2013

Як стати арбітражним керуючим в Україні?

Зміни до Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом від 18 січня 2013 року скасували ліцензування діяльності арбітражних керуючих. Утім, щоб отримати статус арбітражного керуючого, йому доведеться пройти обов'язкове навчання, стажування, а також скласти кваліфікаційний іспит. Хто і як може стати арбітражним керуючим в Україні, дізнавався Prostopravo.com.ua

12.07.2012

Реформа адвокатури

Розмови про необхідність реформування української адвокатури чути же більше десяти років. Нарешті 5 липня 2012 року Верховна Рада ухвалила Закон Про адвокатуру та адвокатську діяльність, і довгоочікувана реформа зайшла в активну стадію. Про те, що має змінитися в діяльності адвокатів в Україні, дізнавався Prostopravo.com.ua

20.06.2012

Як вибрати судового адвоката

Ця стаття призначена насамперед фізичним та юридичним особам, що потребують правової допомоги судового адвоката, юриста або судового представника.Советы юристов для граждан и бизнеса на ваш e-mail!
Пошук юристів і держорганізацій по великих містах