Верховна Рада пропонує змінити підходи до формування прожиткового мінімуму в Україні 02.10.2019

Відповідний законопроєкт №1175-3 «Про внесення змін до Закону України «Про прожитковий мінімум» зареєстровано в парламенті. Як зазначено у пояснювальній записці, законопроект розроблено у зв'язку з необхідністю забезпечення конституційного права громадян на достатній рівень життя, шляхом встановлення прожиткового мінімуму, що необхідний для забезпечення нормального функціонування організму людини та збереження її здоров’я, забезпечення непродовольчими товарами та послугами, необхідними для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості. // 02.10.2019

Що таке прожитковий мінімум?

Відповідно до проєкту закону, прожитковий мінімум – вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини та збереження її здоров’я набору продуктів харчування, а також вартість непродовольчих товарів та послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості. Порядок визначення прожиткового мінімуму встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Прожитковий мінімум застосовується для:

  • загальної оцінки рівня життя в Україні, що є основою для реалізації соціальної політики та розроблення окремих державних соціальних програм;
  • встановлення розмірів мінімальної пенсії за віком та інших видів соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування;
  • формування Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

Для оцінки рівня життя в регіоні, розроблення та реалізації регіональних соціальних програм, визначення права на призначення соціальної допомоги, що фінансується за рахунок місцевих бюджетів, органами місцевого самоврядування може затверджуватися регіональний прожитковий мінімум, не нижчий від установленого відповідно до Закону.

Принципи визначення прожиткового мінімуму

Набір продуктів харчування визначається в натуральних показниках в середньому на одну особу та переглядається у разі зміни нормативів фізіологічної потреби організму людини в продуктах харчування.

Набір продуктів харчування в середньому на одну особу формується з використанням нормативів фізіологічної потреби організму людини в продуктах харчування, виходячи з їх хімічного складу та енергетичної цінності, з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я. Набір продуктів харчування в середньому на одну особу визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, та затверджується Кабінетом Міністрів України.  Основними принципами формування набору продуктів харчування є підтримання повноцінного функціонування організму людини.

Вартість непродовольчих товарів та послуг визначається у відсотковому співвідношенні з вартістю набору продуктів харчування (у структурі прожиткового мінімуму вартість набору продуктів харчування становить 50 відсотків).

Розмір прожиткового мінімуму

Розмір прожиткового мінімуму визначається Кабінетом Міністрів України та щорічно затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік.

Розмір прожиткового мінімуму не може становити  менше 40 відсотків середньої заробітної плати в державі за грудень року, що передує року формування Державного бюджету України на наступний рік, з урахуванням прогнозного рівня інфляції поточного року.

Прожитковий мінімум публікується в офіційних виданнях загальнодержавної сфери розповсюдження.

Для спостереження за динамікою рівня життя в Україні на основі статистичних даних про рівень споживчих цін центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, розраховує щомісяця фактичний розмір прожиткового мінімуму в середньому на одну особу.

Інформація щодо щомісячного фактичного розміру прожиткового мінімуму на одну особу оприлюднюється до 20 числа наступного місяця центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, на його офіційному веб-сайті у мережі Інтернет.

У разі, коли фактичний розмір прожиткового мінімуму протягом трьох місяців більш ніж на 10 відсотків перевищить розмір затвердженого прожиткового мінімуму, Кабінет Міністрів України на основі моніторингу виконання Державного бюджету України розглядає питання щодо можливості підвищення розміру прожиткового мінімуму.

Якщо закон буде прийнято, застосування прожиткового мінімуму, розрахованого у порядку, передбаченому цим законом, для формування Державного бюджету України та місцевих бюджетів розпочнеться при формуванні відповідних бюджетів на 2022 рік.


Пошук юридичних послуг для пенсіонерів
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

12

кількість пропозицій

341,67

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Путівники

Пенсія в Україні від А до Я

Як оформити і розрахувати пенсію за вислугою років в Україні. Мінімальна, максимальна і середня пенсія в країні. Пенсійний вік для чоловіків і жінок для виходу на пенсію, пенсійне законодавство. Види пенсій.

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах

© 2006–2020

ООО «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адрес и телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com