Депутати звільнили від сплати ЄСВ підприємців та само зайнятих осіб без доходу 19.05.2020

Закон про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо усунення дискримінації за колом платників)» (проєкт №2166) прийнято та направлено на підпис Президенту. Закон усуває безпідставне встановлення фізичним особам-підприємцям ознаки незалежної професійної діяльності, а також звільняє від сплати єдиного соціального внеску ФОП на загальній системі оподаткування, само зайнятих осіб та членів фермерського господарства без доходу. // 19.05.2020

Особи, що провадять незалежну професійну діяльність (наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику), так само, як і фізичні особи-підприємці та члени фермерських господарств, не зобов’язані будуть сплачувати єдиний соціальний внесок за себе, якщо вони отримують пенсію за віком, пенсію за вислугу років, або є особами з інвалідністю чи досягли пенсійного віку. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Такі зміни усувають дискримінацію щодо само зайнятих осіб, які раніше, на відміну від фізичних осіб-підприємців, були змушені сплачувати ЄСВ в обов’язковому порядку навіть за умови отримання пенсії.

Крім того, особи,що провадять незалежну професійну діяльність,звільняються від сплати за себе єдиного внеску,за умови взяття їх на облік фізичних осіб – підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості ФОП та само зайнятих осіб. Нагадаємо, що на практиці податкові органи часто безпідставно встановлювали фізичним особам-підприємцям ознаку незалежної професійної діяльності, що фактично призводило до подвійного обкладання таких осіб ЄСВ.

Також особи,що провадять незалежну професійну діяльність та фізичні особи-підприємці, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Але найбільш очікуваним для підприємців є звільнення від сплати ЄСВ у місяці неотримання ними доходу. Таке звільнення розповсюджується на ФОП на загальній системі оподаткування, осіб, що провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерських господарств. У разі якщо такими особами не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини (15 розмірів мінімальної заробітної плати, на яку нараховується єдиний внесок) та не менше за мінімальний розмір.

Закон набере чинності з 1 січня 2021 року.


Юридичні послуги в податковому праві
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

11

кількість пропозицій

2 736,36

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Путівники

Податкова декларація

1 травня закінчується термін подання річної податкової декларації для фізичних осіб. Хто повинен подати декларацію та які доходи потрібно задекларувати, а хто цього робити не зобов'язаний, як правильно заповнити декларацію про доходи держслужбовців? - розповість Prostopravo

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах

© 2006–2020

ООО «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адрес и телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com