Електронні трудові книжки та автоматичне призначення пенсії через веб-портал – уряд розробив законопроєкт 12.06.2020

Кабінет Міністрів затвердив проєкт Закону про облік трудової діяльності в електронній формі та планує подати його на розгляд Верховної Ради України найближчим часом. Законопроєктом запропоновано замінити паперові трудові книжки на електронні, також передбачається, що пенсія за віком буде призначатись автоматично без звернення майбутнього пенсіонера до Пенсійного фонду. // 12.06.2020

Облік трудової діяльності працівника

Облік трудової діяльності кожного працівника буде відбуватися в електронній формі в Державному реєстрі загальнообов’язкового соціального страхування.

Вносити відомості до паперової трудової книжки власник або уповноважений ним орган буде зобовязаний лише на вимогу працівника. Зберігатиметься паперова трудова книжка теж у працівника. Причому до трудової книжки можуть бути внесені відомості про прийняття на роботу, переведення та звільнення. Записи про заохочення до трудової книжки більше вноситись не будуть.

Призначення пенсії в автоматичному режимі

Страховий стаж буде визначатись за даними Реєстру і лише в разі відсутності у ньому відомостей – на підставі документів передбачених законодавством. Дізнатися свій страховий стаж можна на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду. Зробити це можна вже зараз за допомогою ЕЦП або BankID за посиланням.

Звертатися до органів Пенсійного фонду для призначення пенсії за віком більше не потрібно. Пенсіонеру необхідно буде лише повідомити орган ПФУ про обраний ним спосіб виплати пенсії (також через портал). Пенсія за віком призначатиметься автоматично при досягненні особою пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якщо тільки пенсіонер не виявив бажання вийти на пенсію з більш пізнього віку. Зробити це, скоріше за все, теж можна буде на порталі ПФУ. Якщо пенсіонер не повідомив про обраний ним спосіб отримання пенсії, також вважатиметься, що він вирішив отримувати пенсію з більш пізнього віку.

Якщо у системі відсутні відомості про страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, територіальний орган Пенсійного фонду проінформує застраховану особу про необхідність їх подання, в тому числі, через особистий кабінет на веб-порталі. Подати додаткові документи теж можна буде або через веб-портал, або звернувшись до територіального органу ПФУ особисто.

Призначення інших видів пенсії (пенсії по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника, за вислугою років) відбуватиметься за умови особистого звернення пенсіонера.

Якщо Закон приймуть, він набуде чинності через три місяці. Протягом 5 років відбуватиметься внесення відсутніх відомостей про страховий стаж працівника до Державного Реєстру на підставі звернення самого працівника або роботодавця. Після завершення цього перехідного періоду роботодавець зобов’язаний видати працівнику особисто під підпис його паперову трудову книжку.


Пошук юридичних послуг в сфері трудового права
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

21

кількість пропозицій

528,57

середня ціна, грн

11

кількість пропозицій

3 570,00

середня ціна, грн

9

кількість пропозицій

922,22

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

4 900,00

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

4 700,00

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

5 833,33

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

510,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Путівники

Заробітна плата в Україні та її форми

Заробітна плата в Україні: обчислення, нарахування, порядок індексації, види і форми виплати зарплати згідно КЗпП. Зарплата в конверті, утримання з фонду заробітної плати. Оплата праці на підприємстві

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах

© 2006–2020

ООО «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адрес и телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com