Внесено законопроєкт про стажування у фізичних-осіб підприємців 03.11.2020

У Верховній Раді зареєстровано Проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про занятість населення" щодо стимулювання створення нових робочих місць суб'єктами малого підприємництва №4266. Законопроєктом передбачена можливість стажування безробітних за направленням Центрів зайнятості у суб’єктів малого підприємництва, на підставі укладеного договору та з мінімальною оплатою.

Внесено законопроєкт про стажування у фізичних-осіб підприємців

Стажування на суб'єктах малого підприємництва - набуття особою практичного досвіду виконання виробничих завдань і обов’язків на новому робочому місці та перевірки і встановлення відповідності роботі, що проводиться до початку працевлаштування особи під безпосереднім керівництвом працівника суб'єкта малого підприємництва та/або самого суб'єкта малого підприємництва на умовах, визначених договором про стажування.

Суб'єкти малого підприємництва можуть проводити стажування осіб до початку їх працевлаштування на умовах, визначених договором про стажування.

Порядок укладення договору про стажування та типову форму договору затверджує Кабінет Міністрів України. Відповідний договір реєструється територіальними органами Центру зайнятості.

Початок та закінчення проходження стажування особи на суб'єктах малого підприємництва  оформляється наказом суб'єкта малого підприємництва. На правовідносини щодо стажування осіб на суб'єктах малого підприємництва поширюється законодавство про працю.

Строк стажування при прийнятті на роботу, не може перевищувати одного календарного місяця. При цьому в договорі про стажування може бути  встановлена менша норма тривалості робочого часу, ніж передбачено Кодексом законів про працю. До строку стажування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.

Оплата праці за час стажування встановлюється у договорі про стажування та не може бути нижче розміру мінімальної заробітної плати.

В разі успішного проходження стажування суб'єкт малого підприємництва  зобов’язаний працевлаштувати особу, що пройшла таке стажування, у встановленому законодавством порядку.

У разі встановлення невідповідності особи, що проходить стажування виконуваній роботі, суб'єкт малого підприємництва має право розірвати договір про стажування з такою особою, письмово попередивши її про це за три дні. При цьому суб'єкт малого підприємництва зобов’язаний видати довідку із обґрунтуванням критеріїв невідповідності запропонованій роботі.

Забороняється проходження повторного стажування особи на тому ж самому суб'єкті малого підприємництва.

Єдиний внесок нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі, що проходить стажування, заробітної плати за фактично відпрацьований час відповідно до чинного законодавства.

Якщо Закон буде прийнятий, він набуде чинності з дня наступного після дня його опублікування.


FAQ з трудового права

Бланки документів