Всі публікації сайту

Список всіх новин та публікацій сайту

02.05.2019

Верховна Рада ухвалила Закон про державну мову

25 квітня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Після підписання Президентом та опублікування Закон вступить в силу за два місяці, а деякі його положення – за два роки. Які зміни у функціонуванні української державної мови у суспільному житті передбачені документом, - розповідає Prostopravo

16.03.2019

Акцизний податок: платники, ставки, порядок і терміни оплати

Як відомо, акцизний податок - це непрямий податок на споживання окремих видів товарів, який включається в їх ціну. Які товари відносяться до підакцизних, хто платить акцизний податок, які види ставок акцизного збору існують, який порядок і терміни сплати акцизу розбирався Prostopravo.com.ua.

16.03.2019

Єдиний податок в Україні: групи, порядок нарахування і сплати

Єдиний податок в Україні для ПП і юридичних осіб: ставка і сума, терміни і реквізити для оплати, свідоцтво платника, що таке 1, 2, 3, 4 групи єдиного податку, реєстр платників, податкова декларація

16.03.2019

Екологічний податок в Україні: платники, об'єкти, ставки, порядок оплати і звітності

З тих пір як збір за забруднення навколишнього середовища був замінений екологічним податком, у платників з'явилося чимало запитань. Адже розширилися і база оподаткування, і коло платників. Хто повинен платити екологічний податок, за якими ставками і в які терміни з'ясовував Prostopravo.com.ua.

16.03.2019

ПДВ в Україні: ставка і розрахунок, платники, відшкодування податку на додану вартість

ПДВ (податок на додану вартість) в Україні: ставка і розрахунок, платники, відшкодування, реєстрація і отримання свідоцтва ПДВ, терміни реєстрації та критерії блокування податкових накладних. Дізнайтеся, як перевірити платника ПДВ в реєстрі (базі платників).

16.03.2019

Рентна плата за користування природними ресурсами

Рентна плата - загальнодержавний податок, який справляється в Україні за користування природними ресурсами.

15.03.2019

Правове регулювання договорів міни

Prosto елементарним здається на перший погляд все, що пов'язано з цим видом договірних відносин. Тим не менш, деякі питання варто прояснити. Окремо зупинимося на правовому регулювання товарообмінних операції у зовнішньоекономічній діяльності, в якій цей вид зобов'язань застосовується найчастіше.

15.03.2019

Особливості покупки і продажу корпоративних прав

З питанням продажу або покупки бізнесу рано чи пізно зустрічається практично кожен господарюючий суб'єкт. Саме особливості здійснення та оформлення цієї операції і вирішив з'ясувати prostopravo.com.ua.

15.03.2019

Агентські договори в Україні

Комерційне посередництво або агентська діяльність є одним з популярних видів господарської діяльності. Діяльність агента полягає в наданні іншим суб'єктам господарювання послуг представництва від їх імені, в їх інтересах, за їх рахунок і під їх контролем. Виникають ці відносини на підставі договору. З особливостями агентських договорів розбирався Prostopravo.com.ua. Дізнайтеся, як скласти агентський договір на надання послуг.

15.03.2019

Ділове листування по e-mail: як уникнути проблем

Дізнайтеся, що таке електронне листування і як правильно вести ділову переписку. Все більшого поширення набуває ведення ділової переписки по електронній пошті. Зручно, швидко, сучасно. Пересилаються тексти договорів, акти прийому-передачі, замовлення, різноманітні підтвердження, рахунки-фактури і т.д. Втім, останнім часом в цій сфері збільшилася кількість правових проблем. Предметом даної публікації не є податкова звітність та податкові накладні.

15.03.2019

Договори про надання послуг: поняття, предмет, істотні умови

Цей вид договорів об'єднує цілу групу договірних відносин: медичні, туристичні, телекомунікаційні, комунальні, транспортні, юридичні послуги - далеко не повний їх перелік. Що об'єднує цю групу договорів платного надання послуг, в чому їх особливості, як скласти договір на надання послуг дізнавався Prostopravo.com.ua.

15.03.2019

Договори про розпорядження правами інтелектуальної власності

Сьогодні Prostopravo.com.ua розповість про те, як правильно оформити договірні відносини щодо розпорядження правами інтелектуальної власності (ІВ) (в тому числі ліцензійний договір на використання винаходу, на товарний знак і інші види). Використання різних об'єктів інтелектуальної власності в підприємницькій діяльності набуває все більш масового характеру. У той же час, багато підприємців не знають як грамотно оформити передачу таких прав, помилково вважаючи, що як і об'єкти права власності вони можуть передавати на підставі договорів купівлі-продажу, найму і т. п.

15.03.2019

Правове регулювання комісійних договорів

Одним з найпоширеніших договорів в торговому обороті є договір комісії. Сьогодні зупинимося на основних законодавчих вимогах до таких видів договорів. Prostopravo.com.ua з'ясовував, що собою являє і на яких умовах може укладатися договір комісії на реалізацію товару та іншої продукції, в чому його відмінність від суміжних договорів, які характерні особливості, суттєві умови і обов'язки комісіонера.

15.03.2019

Закон про електронну комерцію

3 вересня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про електронну комерцію». Закон визначає організаційно-правові основи діяльності в сфері електронної комерції в Україні, встановлює порядок здійснення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних систем і визначає права і обов'язки учасників відносин у сфері електронної комерції.

04.03.2019

Фондовий ринок України і ринок цінних паперів

Prostopravo розповідає, що таке фондовий ринок України, які існують види цінних паперів і як здійснюється емісія акцій, облігацій, векселів, інвестиційних сертифікатів.Советы юристов для граждан и бизнеса на ваш e-mail!
Пошук юристів і держорганізацій по великих містах