Режим об'єктів інтелектуальної власності в Криму 12.05.2014

При обговоренні юридичних колізій , що виникли в результаті двоїстого правового статусу Республіки Крим , з поля зору вислизають багато тем , які не є першочерговими . Однією з них є правовий статус об'єктів інтелектуальної власності компаній і осіб, які є резидентами Криму ( для спрощення мови пропонуємо використовувати цей умовний термін) . Проте , рано чи пізно суб'єктам , які ведуть в Криму господарську діяльність , доведеться звернути увагу на цю проблему. // 12.05.2014

Справа в тому , що дія прав інтелектуальної власності , наприклад , на торговельну марку , найчастіше має територіальну ознаку - ці права діють на території тільки тієї держави, в якому сталася реєстрація такої торговельної марки. Переважна більшість торгових марок, що належать « резидентам Криму» , зареєстровано за законодавством України , а значить , такі бренди захищені тільки українським законодавством.

Сьогодні суб'єкти в Криму , які визнані резидентами Росії і керуються російським законодавством, з подивом виявлять , що у « власній » державі їхні торгові марки не мають жодного правового захисту. У кращому випадку таким суб'єктам необхідно буде знову зареєструвати свої знаки для товарів і послуг , тепер уже подаючи відповідні заяви в Роспатент . Проблема посилюється тим , що в Росії ті ж торгові марки цілком можливо будуть вже тривалий час належати іншим особам. Це загрожує численними ускладненнями , як-то:

  1. Неможливість зареєструвати власну торгову марку в Росії в бажаних класах товарів і послуг;
  2. Ризик судових розглядів з власником аналогічної або схожої торгової марки в Росії;
  3. Зниження розрізняльної здатності обох торгових марок.

У такому випадку найбільш сприятливим виходом для « резидента Криму» ( крім успішних переговорів) вбачається заява про попереднє користування спірною торговельною маркою. Але, як ми пам'ятаємо , право попереднього користування значно обмежує свободу дії суб'єкта щодо права використовувати той або інший знак , або розпоряджатися ним . Крім того , неясно як будуть підходити російські суди до права попереднього користування , яке з'явилося на території Криму - чи будуть вони визнавати попереднє користування, щр виникло на території Росії , якщо фактично використання торгової марки почалося на території , яка російською не була.

Описана проблема в рівній мірі стосується також патентів на винаходи , корисні моделі та промислові зразки . Водночас найбільшу актуальність питання набуває саме в ключі торгових марок. Для мінімізації ризиків найбільш доцільним в даній ситуації бачиться негайна перевірка відповідних баз даних Росії на предмет наявності в них зареєстрованих об'єктів , аналогічних об'єктам « резидентів Криму». Виходячи з отриманих результатів , слід або реєструвати згадані об'єкти в Росії , або ініціювати переговорний процес з виявленим правовласником .


Пошук юридичних послуг в сфері захисту інтелектуальної власності
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

9

кількість пропозицій

1 918,89

середня ціна, грн

9

кількість пропозицій

5 722,22

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

1 340,00

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

1 060,00

середня ціна, грн

4

кількість пропозицій

1 575,00

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

1 500,00

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

6 666,67

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

700,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах