Депутати пропонують зменшити податкове навантаження на працівників IT індустрії 14.07.2020

У верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону № 3799 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії інжинірингу та інженерної справи». Депутати пропонують встановити для працівників сфері інжинірингу та інженерної справи ставку ПДФО у розмірі 9%, а ЄСВ – 5%. Подробиці розповість Prostopravo

Депутати пропонують зменшити податкове навантаження на працівників IT індустрії

Відповідно до законопроєкту, тимчасово, до 1 січня 2025 року, суб’єкт індустрії інжинірингу та інженерної справи до доходів у вигляді заробітної плати та інших винагород за трудовими договорами (контрактами), нарахованих (виплачених, наданих) працівникам, посади яких відповідають підкласу 2149 згідно класифікатору професій (ДК 003:2010) професіонали в інших галузях інженерної справи, застосовує ставку податку на доходи фізичних осіб у розмірі 9%.

При цьому сума податку не може бути меншою ніж добуток суми двократного розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного податкового року, та основної ставки податку, визначеної пунктом 167.1 статті 167 Податку Кодексу (18%). Таким чином, у 2020 році ставка ПДФО для цієї категорії працівників не може бути меншою: 4723 грн. х 2 х 18% =1700,28 грн.

Суб'єктом індустрії інжинірингу та інженерної справи вважається суб'єкт господарювання, який надає послуги (виконує роботи) із складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів, розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об'єктів техніки і технології, надання консультації та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також надає консультації, пов'язані із такими послугами (роботами) та який протягом попередніх чотирьох послідовних звітних (податкових) кварталів сукупно одночасно відповідає таким критеріям:

  1. питома вага доходів суб'єкта від здійснення видів економічної діяльності, визначених у цьому пункті, становить не менш як 70 відсотків доходів від усіх видів економічної діяльності з реалізації товарів, виконання робіт, надання послуг;
  2. щодо суб'єкта судом не прийнято постанови про визнання боржника банкрутом відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
  3. суб’єкт надає експортні послуги та має валютну виручку за експортними контрактами;
  4. доля фонду оплати праці у витратах суб’єкта складає не менш 75%;
  5. кількість співробітників- професіоналів у галузі інженерної справи (посади яких відповідають підкласу 2149 професіонали в інших галузях інженерної справи відповідно класифікатору професій (ДК 003:2010)) становить не менше 100 осіб. 

У разі встановлення контролюючим органом невідповідності діяльності суб'єкта, який застосовує передбачені цим пунктом особливості оподаткування доходів фізичних осіб, критеріям, встановленим цим пунктом, такий платник податків має за весь період невідповідності провести перерахунок податку на доходи фізичних осіб та сплатити до відповідного бюджету недоутриману суму податків.

Видами діяльності з реалізації товарів, виконання робіт та надання послуг в індустрії інжинірингу та інженерної справи в цілях визначення наявності права суб'єкта індустрії інжинірингу та інженерної справи на застосування особливостей оподаткування є послуги у сферах архітектури та інжинірингу, послуги у сфері технічних випробовувань і досліджень, а саме:

  1. послуги у сферах архітектури та інжинірингу, послуги з технічного консультування;
  2. послуги консультаційні у сфері інжинірингу;
  3. послуги у сфері інжинірингу, пов’язані із проектами транспортної інфраструктури.

Суб'єкти індустрії інжинірингу та інженерної справи мають подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням заяву про реєстрацію його суб’єктом індустрії інжинірингу та інженерної справи, який застосовує особливості оподаткування, за 15 календарних днів до початку календарного місяця, з якого зазначений суб'єкт передбачає отримати право на використання особливостей оподаткування доходів найманих працівників.

Суб'єкт індустрії інжинірингу та інженерної справи має право застосовувати особливості оподаткування з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому такого суб'єкта було включено до реєстру суб'єктів, які застосовують особливості оподаткування доходів найманих працівників суб'єктів індустрії програмної продукції.

На період до 1 січня 2025 року єдиний внесок для платників - суб'єктів індустрії інжинірингу та інженерної справи, які застосовують особливості оподаткування ПДФО, встановлюється розмірі 5 відсотків бази нарахування єдиного внеску для працівників, посади яких відповідають підкласу 2149 згідно класифікатору професій (ДК 003:2010)  професіонали в інших галузях інженерної справи, без обмеження бази нарахування єдиного внеску. 

При цьому такий страховий внесок не може бути меншим за  подвійний розмір мінімального страхового внеску, нарахованого за ставкою 22 % (у 2020 році - 2078,12 грн.)  та більшим за розмір страхового внеску, розрахованого для максимальної бази нарахування єдиного внеску, - 15 мінімальних заробітних плат (у 2020 р.  - 15585,9 грн.).


FAQ з податків юридичних осіб

Бланки документів