Доходи від азартних ігор та лотерей пропонують оподатковувати по-новому 04.03.2021

У Верховній Раді доопрацювали проєкт Закону № 2713-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей». Законопроєкт передбачає оподаткування доходу для грального бізнесу та оподаткування виграшів. // 04.03.2021

Під час провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор, діяльності з випуску та проведення лотерей ставка податку на дохід встановлюється у розмірі 10 відсотків від доходу, отриманого від діяльності з організації та проведення азартних ігор, діяльності з випуску та проведення лотерей.

Платники податку на дохід: суб’єкти, які здійснюють діяльність з організації та проведення азартних ігор, діяльність з випуску та проведення лотерей, щоквартально сплачують податок на дохід у порядку і в строки, які встановлені для квартального податкового (звітного) періоду з поданням податкової декларації з податку на прибуток.

Таким чином, діяльність з організації та проведення азартних ігор, діяльність з випуску та проведення лотерей оподатковується одночасно податком на прибуток за ставкою 18%, та податком на дохід за ставкою 10%.

Нарахований податок на дохід від діяльності з організації та проведення азартних ігор, діяльності з випуску та проведення лотерей за ставкою 10% є різницею та зменшує фінансовий результат до оподаткування такої діяльності податком на прибуток.

Виграш (приз) в азартну гру чи лотерею, розмір (вартість) якого не перевищує  8 (восьми) розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року (48 000 грн. у 2021 році), не підлягає оподаткуванню. У разі перевищення суми (вартості) окремого виграшу (призу) в лотереях, азартних іграх 8 (восьми) розмірів мінімальної заробітної плати, податковий агент оподатковує суму такого перевищення за ставкою ПДФО 18%.

Податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати, надання) на його користь доходу у вигляді виграшу (призу) у лотерею чи азартну гру є оператор лотерей, організатор азартних ігор.

Під час нарахування (виплати) доходів у вигляді виграшів та призів, витрати платника податку у зв’язку з отриманням такого доходу (у тому числі пов’язані з придбанням  права на участь у розіграшах, змаганнях)  не враховуються.

Якщо Закон буде прийнято, він може почати діяти вже з 1 квітня 2021 року.


Пошук юридичних послуг в сфері оподаткування бізнесу
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

15

кількість пропозицій

середня ціна, грн

9

кількість пропозицій

середня ціна, грн

8

кількість пропозицій

середня ціна, грн

7

кількість пропозицій

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

середня ціна, грн

Горячие предложения

Bookeeper

295 грн. у місяць

Онлайн бухгалтерія

для ФОП і малого бізнесу

перші 30 днів безкоштовно!

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах