Пільгове розмитнення авто можуть скасувати з 1 липня 2022 року 08.06.2022

Уряд зареєстрував проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування». Відновити оподаткування можуть не лише для автомобілів, що ввозяться громадянами, але і для товарів, які ввозять платники єдиного податку 1, 2, 3 групи.

Пільгове розмитнення авто можуть скасувати з 1 липня 2022 року

Нагадаємо, в Україні діє Закон від 24.03.2022 № 2142-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» (далі – Закон № 2142), що встановлює пільги зі сплати митних платежів, зокрема, при ввезенні громадянами України авто з-за кордону.

Як стверджується у пояснювальній записці до проєкту Закону,  за результатами митного оформлення громадянами транспортних засобів пільги зі сплати митних платежів за час дії Закону № 2142 становили понад 13 млрд грн, сума пільг при митному оформленні телефонів сягала понад 270 млн грн, пільги при митному оформленні одягу та взуття – понад 850 млн гривень. При цьому без сплати митних платежів оформлюють автомобілі преміум класу митною вартістю понад 1 млн гривень.

Крім того, на думку уряду, зниження оподаткування імпорту створює для нього конкурентні переваги порівняно з продукцією, що виробляється всередині країни. У результаті вітчизняні виробники мають додаткові перешкоди для відновлення виробництва.

Законопроектом пропонується відновити оподаткування, яке було скасовано Законом № 2142:

  • для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи (за даними митної статистики, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 3,0 млрд грн ПДВ та ввізного мита);
  • для підприємств, що не сплачують ввізне мито (за даними митної статистики, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 0,5 млрд грн ввізного мита);
  • для транспортних засобів, що ввозяться громадянами (в результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло близько 13 млрд грн; ввезено більше 119 тисяч автомобілів; непоодинокі випадки ввезення авто преміумкласу).

Разом з тим, пропонується внести зміни до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» для звільнення від сплати збору на обов’язкове державне страхування тих, хто набуває власності на легкові автомобілі, оснащенні виключно електричними двигунами (одним чи декількома).


FAQ з податків юридичних осіб

Бланки документів