Прийнято в першому читанні законопроєкт про усунення подвійного оподаткування ЄСВ 11.02.2020

Проєкт закону №2166 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо усунення дискримінації за колом платників) пройшов перше читання у парламенті. Запропоновано усунути подвійне обкладання єдиним соціальним внеском фізичних осіб-підприємців, які одночасно здійснюють незалежну професійну діяльність (адвокати, науковці, літератори, артисти, медики тощо). Також ЄСВ не платитимуть пенсіонери, що є самозайнятими особами. // 11.02.2020

На думку авторів законопроекту, Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» містить суперечливі положення щодо окремого кола платників єдиного соціального внеску.

Так, відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є:

  • фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;
  • особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Тобто платники єдиного внеску розмежовані на фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.Однак, практика діяльності податкових органів показує негативний  системний досвід безпідставного встановлення фізичним особам-підприємцям ознаки незалежної професійної діяльності. Оскільки Закон не визначає такого платника ЄСВ, як фізична особа-підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності, то самостійне встановлення фізичній особі-підприємцю ознаки незалежної професійної діяльності прямо протирічить встановленому порядку постановки на облік суб’єктів підприємницької діяльності як платників ЄСВ.

Крім цього, обов’язок сплати ЄСВ пенсіонерами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, є також дискримінаційним. Пенсіонери – суб’єкти підприємницької діяльності звільнені законодавством від сплати такого внеску.

За текстом законопроектом, особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, за умови взяття їх  на облік як фізичних осіб – підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості фізичних осіб-підприємців та осіб, що провадять незалежну професійну діяльність.

Також особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність, звільнятимуться від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Крім того, проєктом закону запропоновно скасувати обов’язок сплати єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями та особами, що провадять незалежну професійну діяльність, у разі неотримання ними доходу (прибутку) у звітному кварталі або окремому місяці кварталу.


Пошук юридичних послуг в сфері оподаткування бізнесу
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

20

кількість пропозицій

702,50

середня ціна, грн

9

кількість пропозицій

1 594,44

середня ціна, грн

9

кількість пропозицій

772,22

середня ціна, грн

7

кількість пропозицій

2 871,43

середня ціна, грн

6

кількість пропозицій

5 850,00

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

4 250,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах

© 2006–2020

ООО «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адрес и телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com