У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців 26.08.2020

Проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців» №3993 має на меті унормування порядку відображення отриманих доходів фізичними особами-підприємцями таким чином, щоб через збереження можливості щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів у Книзі обліку вони могли вести облік доходів та витрат, достатніх для формування показників податкової звітності. // 26.08.2020

Нагадаємо, прийнятим нещодавно Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців» (786-IX) було скасовано обов’язковість  ведення «Книги обліку» та щоденного відображення у ній доходів і витрат.

Водночас, постає питання з веденням обліку доходів, видатків та інших показників у розумінні п. 44.1 ст. 44 ПКУ. Відтак фізичним особам-підприємцям доведеться вести облік доходів з веденням первинних документів на кожну операцію (паперовий чек, приходний ордер чи інший документ, який має унікальний номер).

На думку авторів законопроєкту №3993, вказані зміни не будуть мати сильних наслідків для фізичних осіб-підприємців, які працюють з юридичними особами за договорами, оскільки кількість операцій на місяць у них вимірюється одиницями. В той же час, що стосується  фізичних осіб-підприємців сфери роздрібної торгівлі, де щодня кількість операцій може вимірюватися сотнями, скасування Книги обліку суттєво ускладнить бухгалтерський облік та змусить їх звертатися за послугами професійних бухгалтерів, що збільшить їхні видатки та ускладнить процеси. 

Проєктом Закону запропоновані наступні зміни:

  • Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у Книзі обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів, або у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.
  • Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

У разі реєстрації Книги обліку доходів у встановленому порядку фізичними особами - підприємцями - платниками єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість,  та ведення її шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів, записи в Книзі обліку доходів є первинним (оперативний) обліком результатів роботи і достатньою підставою для формування показників податкової звітності.

Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, в тому числі шляхом ведення Книги обліку доходів. У разі вибору ведення Книги у паперовому вигляді така книга реєструється в контролюючому органі.

Відсутність книги обліку доходів, а також її ведення з порушенням встановленого порядку може бути підставою для притягнення платника податків до відповідальності виключно в разі, якщо такий платник податків зареєстрував Книгу обліку доходів у встановленому порядку.

Юридичні особи - платники єдиного податку третьої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2, 44.3 статті 44 Податкового Кодексу.


Пошук юридичних послуг в сфері оподаткування бізнесу
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

16

кількість пропозицій

790,63

середня ціна, грн

9

кількість пропозицій

772,22

середня ціна, грн

8

кількість пропозицій

1 762,50

середня ціна, грн

7

кількість пропозицій

2 871,43

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

6 940,00

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

8 000,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах