У Верховній Раді пропонують не оподатковувати міжнародні відправлення на суму до 150 євро 17.11.2020

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях)» № 4278. Як зазначено у пояснювальній записці, за даними Міністерства інфраструктури України, зменшення у 2019 році ліміту на безподаткове пересилання міжнародних поштових та експрес-відправлень до України з-за кордону зі 150 євро до 100 євро є неефективним. Крім того, досвід інших країн підтверджує, що в разі пониження вказаного ліміту витрати державних органів на організацію збирання податків перевищують отримані податкові надходження до бюджету.

У Верховній Раді пропонують не оподатковувати міжнародні відправлення на суму до 150 євро

Крім зменшення бази оподаткування, проєктом пропонується визначити відповідальними за нарахування та сплату до бюджету податку на додану вартість у разі ввезення товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях оператора поштового зв'язку або експрес-перевізника. При цьому декларування здійснюється  шляхом подання ними реєстрів (тимчасових або додаткових).

Базою оподаткування податком на додану вартість пропонується визначити частину їх митної вартості (для юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців) або частину їх сумарної фактурної вартості (для фізичних осіб), що перевищує неоподатковуваний мінімум (еквівалент 150 євро).

Сплата податку у разі декларування оператором поштового зв’язку, експрес-перевізником товарів, що ввозяться на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, шляхом подання реєстрів (тимчасових або додаткових) здійснюється до або на день подання додаткового реєстру.

Для нарахування податку за тимчасовим реєстром застосовуються курси валют, чинні на дату подання митному органу такого тимчасового реєстру для оформлення. Сплата податку, нарахованого у тимчасовому реєстрі, здійснюється протягом 30 днів з дати його оформлення з одночасним поданням додаткового реєстру (додаткових реєстрів) з урахуванням курсу валют, чинного на дату подання такого тимчасового реєстру.

У разі якщо товари, зазначені у тимчасовому реєстрі, повертаються відправникам за межі митної території України або передаються на склад митного органу протягом 30 днів з дати подання такого тимчасового реєстру, про що зазначається у додатковому реєстрі, нараховані суми податку на такі товари не сплачуються.

Зміни почнуть діяти з 1 червня 2021 року.


FAQ з податків юридичних осіб

Бланки документів