Які ще анти карантинні заходи для бізнесу пропонують запровадити народні депутати? 06.04.2020

У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти №3292 та №3293, якими запропоновано продовжити дію вже чинних податкових послаблень для бізнесу, у зв'язку з введенням на території України карантину, та запровадити нові. Подробиці розповість Prostopravo // 06.04.2020

До 1 липня 2020 року запропоновано продовжити дію:

 1. Звільнення від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, крім:
  • порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
  • відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
  • порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, що застосовуються на загальних підставах;
  • порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.
 2. Звільнення від сплати штрафних санкцій платників єдиного соціального внеску за такі порушення:
  • несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності.
 3. Протягом періоду з 1 березня по 1 липня 2020 року не нараховувати платникам податків та ЄСВ пеню, а нараховану, але не сплачену за цей період пеню, списати.
 4. Не проводити фактичні та документальні перевірки платників податків, крім документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктом 78.1.8пункту 78.1 статті 78 Податкового Кодексу.
 5. Не проводити документальні перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску.

Нові пільги:

 1. Тимчасово, з дня набрання чинності Законом України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо подолання наслідків економічної кризи спричиненої безпрецедентними заходами боротьби з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» до 1 липня 2020 року звільнити від сплати усіх податків і зборів, передбачених Податковим Кодексом, платників податків, що є юридичними особами та фізичними особами - підприємцями діяльність яких була призупинена згідно з рішенням Кабінету Міністрів України на період проведення заходів запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
 2. Тимчасово, з дня набрання чинності Законом України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо подолання наслідків економічної кризи спричиненої безпрецедентними заходами боротьби з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» до 1 липня 2020 року звільнити від усіх передбачених Податковим Кодексом видів оподаткування дохід у вигляді дивідендів юридичних осіб.
 3. Тимчасово звільнити від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску фізичних осіб-підприємців та само зайнятих осіб, в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 1 липня 2020 року за себе та за найманих працівників, які працюють на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців). Таке звільнення має застосовуватись до платників єдиного внеску, діяльність яких була призупинена згідно з рішенням Кабінету Міністрів України на період проведення заходів запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
 4. Упродовж строку з 1 квітня 2020 року по 30 червня 2020 року фізичні та юридичні особи, які мають фінансові зобов’язання в банках за кредитними договорами матимуть право на відстрочення обов’язку погашення основної суми кредиту та нарахованих відсотків за ним. Таке відстрочення є обов’язковим та надається банком за умови письмово звернення боржника.

Якщо Закони буде прийнято, зміни набудуть чинності з дня, наступного за днем їх опублікування.


Пошук юридичних послуг в сфері оподаткування бізнесу
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

15

кількість пропозицій

середня ціна, грн

9

кількість пропозицій

середня ціна, грн

8

кількість пропозицій

середня ціна, грн

7

кількість пропозицій

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. у місяць

Онлайн бухгалтерія

для ФОП і малого бізнесу

перші 30 днів безкоштовно!

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах