Закон про податкову амністію направлено на підпис Президенту 09.12.2020

Проєкт Закону №4430 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» прийнято Верховною Радою ще 4 грудня. Зокрема, законопроєкт передбачає списання податкового боргу для певних категорій платників податків.

Закон про податкову амністію направлено на підпис Президенту

Відповідно до проєкту Закону, податковий борг платників податків – фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, який у загальній сумі не перевищує 6800 гривень, може бути врегульований у такому порядку.

Сума податкового боргу (у тому числі штрафні санкції, пеня та проценти за користування розстроченням/відстроченням), що обліковувалася за такими платниками податків станом на 1 грудня 2020 року і залишилась непогашеною станом на дату надання відстрочення, може бути відстрочена до 29 грудня 2021 року. Відстрочення здійснюється контролюючим органом за місцем обліку платника податків – фізичної особи за його заявою. Відстрочення надається без нарахування процентів за користування таким відстроченням.

У разі погашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу не пізніше визначеного строку, штрафні санкції і пеня на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються та не нараховуються, а застосовані (нараховані) коригуються до нульових показників.

Крім того, контролюючий орган здійснює списання без подання заяви платником податків податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій і пені), сукупний розмір якого за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн (включно), що за даними інформаційно-телекомунікаційних систем обліковувався станом на 1 листопада 2020 року та залишився несплаченим або непогашеним станом на дату списання такого боргу.

Таке списання не застосовується щодо податкового боргу з податків та зборів, які відповідно до податкового, митного та іншого законодавства справляються у зв’язку із ввезенням (пересиланням) товарів на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезенням (пересиланням) товарів з митної території України або території вільної митної зони, а також щодо осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства.

Також запропоновано тимчасово звільнити платників єдиного податку першої групи від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року, крім випадків порушення такими платниками умов застосування першої групи платників єдиного податку, передбачених ПКУ.

Одноразова матеріальна допомога та компенсація бізнесу, що передбачені іншим президентським законопроєктом №4429, звільняються від оподаткування.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але не раніше дати набрання чинності Законом про соціальну підтримку бізнесу (законопроєкт №4429).


FAQ з податків юридичних осіб

Бланки документів