Законопроєкт про оподаткування Google та Facebook прийнято в першому читанні 23.02.2021

Законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» підтриманий Верховною Радою України у першому читанні 17 лютого 2020 року. Отже, вже з 1 січня 2022 року в Україні можуть почати обкладати ПДВ електронні послуги, що надаються нерезидентами громадянам України. // 23.02.2021

До електронних  послуг в розумінні законопроєкту, зокрема відносять послуги, які постачаються через мережу "Інтернет", автоматизовано, за допомогою інформаційних технологій та переважно без втручання людини.  До таких послуг, зокрема, але не виключно, належать:

  • а) постачання зображень або текстів, в тому числі фотографій, електронних книжок та журналів;
  • б) постачання аудіовізуальних творів, відео на замовлення, ігор, азартні ігри, включаючи постачання послуг з участі в таких іграх;
  • в) надання доступу до інформаційних, комерційних, освітніх та розважальних електронних ресурсів та інших подібних ресурсів;
  • г) надання у користування хмарних технологій для розміщення даних;
  • ґ) постачання (передача прав на використання) програмного забезпечення та оновлень до нього, а також дистанційне обслуговування програмного забезпечення та електронного обладнання;
  • д) надання рекламних послуг в мережі «Інтернет», мобільних додатках та інших електронних ресурсах.

До електронних послуг, не відносяться, зокрема, такі операції:

  • постачання послуг, якщо при замовленні через мережу "Інтернет" постачання послуг здійснюється без використання мережі "Інтернет";
  • постачання (передача прав на використання) програмного забезпечення для електронних обчислювальних машин (включаючи комп'ютерні ігри), баз даних на матеріальних носіях;
  • надання консультаційних послуг по електронній пошті;
  • надання послуг з надання доступу до мережі Інтернет.

Оподаткування електронних послуг, що постачаються нерезидентами фізичним особам

Реєстрація як платник податку особи нерезидента, який постачає електронні послуги фізичним особам, місце постачання яких розташовано на митній території України, здійснюється на підставі заяви про реєстрацію як платник податку такої особи нерезидента.

Особа нерезидент зобов’язаний подати заяву про реєстрацію як платник податку, якщо за результатами попереднього календарного року загальна сума від здійснення ним операцій з постачання фізичним особам електронних послуг, місце постачання яких розташовано на митній території України, сукупно перевищує суму еквівалентну 1000000 гривень, яка обчислюється за офіційним курсом валюти України до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на 0 годин 31 грудня відповідного року. Така заява подається до 31 березня включно відповідного календарного року, наступного за роком у якому така особа нерезидент досягла передбаченого обсягу.

Особа нерезидент, який не досяг передбаченого обсягу, але вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, може подати заяву про реєстрацію як платник податку не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку звітного (податкового) періоду, з якого такий нерезидент вважатиметься платником податку.

Заява про реєстрацію як платника податку подається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронних довірчих послуг через електронний сервіс „ПДВ для осіб нерезидентів”.

У заяві зазначається інформація щодо реєстрації нерезидента у країні-нерезидента, ідентифікаційні дані нерезидента, електронна адреса, причина реєстрації, інформація щодо підтвердження факту та періоду досягнення суми операцій з постачання фізичним особам електронних послуг, визначеної для обов’язкової реєстрації платником податку.

Базовим звітним (податковим) періодом для особи нерезидента є квартал.

Датою виникнення податкових зобов’язань по операціях з постачання особою нерезидентом електронних послуг, є останній день звітного (податкового) періоду у якому здійснено оплату електронних послуг.

База оподаткування операцій з постачання особою нерезидентом електронних послуг, визначається виходячи з договірної вартості таких послуг.

Податок становить 20 відсотків бази оподаткування та включається до ціни електронних послуг.

База оподаткування і сума податку визначаються у національній валюті. Перерахунок іноземної валюти у валюту України здійснюється за офіційним курсом валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня визначення податкових зобов’язань.

Особа нерезидент не складає податкові накладні на операції з постачання електронних послуг, місце постачання яких розташовано на митній території України.

Особа нерезидент  складає податкову спрощену податкову декларацію і подає її в електронній формі в особистому кабінеті платника податку на електронному сервісі “ПДВ для осіб нерезидентів”, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, не залежно від того чи здійснювалося протягом звітного (податкового) періоду нерезидентом постачання фізичним особам електронних послуг, місце постачання яких розташовано на митній території України чи ні.

Якщо Закон буде прийнято, він набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування, та застосовуватиметься до звітних (податкових) періодів з 1 січня 2022 року.


Пошук юридичних послуг в сфері оподаткування бізнесу
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

15

кількість пропозицій

середня ціна, грн

9

кількість пропозицій

середня ціна, грн

8

кількість пропозицій

середня ціна, грн

7

кількість пропозицій

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

середня ціна, грн

Горячие предложения

Bookeeper

295 грн. у місяць

Онлайн бухгалтерія

для ФОП і малого бізнесу

перші 30 днів безкоштовно!

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах