Зміни щодо нарахування ЄСВ – законопроєкт від уряду 22.02.2022

На сайті Пенсійного фонду України оприлюднено проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Пропонується збільшити мінімальний розмір ЄСВ для керівників підприємств у три рази, для осіб з інвалідністю застосовувати пільгову ставку ЄСВ лише до заробітної плати, розмір якої не перевищує трьох мінімальних. // 22.02.2022

Зокрема, проєктом передбачено, що сума єдиного внеску керівників підприємств, установ, організацій, включаючи осіб, на яких покладено виконання відповідних обов’язків, не може бути меншою ніж потрійний розмір мінімального страхового внеску на місяць (наразі це 4290 грн). 

Нагадаємо, що мінімальний страховий внесок складає 22% від мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2022 року : 22% від 6500 грн., тобто 1430 грн.

Крім того, пропонують єдиний внесок для підприємств, установ та організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, встановити у розмірі 8,41 відсотка бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю, яка не перевищує трьох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом (наразі це 19 500 грн.). До бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю, яка перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом, застосовується розмір єдиного внеску у 22%.

Так само, єдиний внесок для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариств УТОГ та УТОС, в яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці, встановлюється у розмірі 5,3 відсотка заробітної плати, що не перевищує трьох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом. До бази нарахування єдиного внеску, яка перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, застосовується розмір єдиного внеску у 22%.

Єдиний внесок для підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, в яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці, встановлюється у розмірі 5,5 відсотка бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю, що не перевищує трьох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом. До бази нарахування єдиного внеску, що перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, застосовується ставка ЄСВ у 22%.

Якщо закон буде прийнято, він набуде чинності з наступного дня після його опублікування.

Рекомендуємо ознайомитись: Звіт з ЄСВ


Пошук юридичних послуг в сфері оподаткування бізнесу
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

12

кількість пропозицій

975,00

середня ціна, грн

8

кількість пропозицій

743,75

середня ціна, грн

7

кількість пропозицій

1 871,43

середня ціна, грн

7

кількість пропозицій

2 871,43

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

6 940,00

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

8 000,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Hotline Finance

Зелена карта для виїзду за кордон

Ціна нижча, ніж при покупці страховки на кордоні

Без візитів до страхових агентів

Готова страховка з доставкою на email

Безпечне оформлення і оплата онлайн

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах