Перевірки бізнесу-2018. Перелік органів, на які не поширюється мораторій - 26.02.2018

Законом Про державний бюджет на 2018 рік мораторій на проведення перевірок суб'єктів підприємництва було продовжено до кінця 2018 року. Але з одним застереженням: дія мораторію не поширюється на проведення перевірок органами державного контролю та нагляду, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів. Такий перелік був затверджений Постановою КМУ №1104 від 18.12.2017 року. До нього увійшли аж 24 контролюючих органи. Які державні органи перевірятимуть підприємців в 2018 році, незважаючи на дію мораторію? - розповість prostopravo // 26.02.2018

Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено до 31 грудня 2018 мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

У той же час, статтею 6 цього ж Закону передбачено, що його дія не поширюється на відносини, що виникають при проведенні заходів нагляду (контролю) органами, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постанову Кабінету Міністрів «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України" Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності "№ 1104 було схвалено 18 грудня 2018 року, але опубліковано тільки 23 лютого 2018 року. Постанова почне діяти з дня опублікування, 23 лютого 2018 року, і буде в силі до 31 грудня 2017 року. Всі планові перевірки, проведені до 23 лютого 2018 року, є незаконними.

Перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" виглядає наступним чином:

 1. Національний банк
 2. Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення
 3. НКРЕКП і її територіальні органи
 4. НКЦПФР та її територіальні органи
 5. Антимонопольний комітет і його територіальні відділення
 6. Державіаслужба
 7. Держархбудінспекція та її територіальні органи
 8. Держатомрегулювання та його територіальні органи
 9. Держаудітслужба і її територіальні органи
 10. Держекоінспекція та її територіальні органи (в частині здійснення в межах повноважень, передбачених законом, державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства щодо екологічної та радіаційної безпеки)
 11. Держекспортконтроль
 12. Держлікслужба і її територіальні органи
 13. Адміністрація Держспецзв'язку та її територіальні органи
 14. Мінприроди
 15. Держгеонадра
 16. Держгеокадастр і його територіальні органи
 17. Держпраці і її територіальні органи
 18. Держродспоживслужба і її територіальні органи (в частині заходів по здійсненню державного ветеринарно-санітарного контролю, державного нагляду (контролю) за додержанням санітарного законодавства, безпекою та окремими показниками якості харчових продуктів, дотриманням законодавства про захист прав споживачів, державного нагляду у сферах карантину та захисту рослин)
 19. ДСНС і її територіальні органи (в частині здійснення державного нагляду (контролю) щодо закладів оздоровлення та відпочинку дітей, інтернатних установ, закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійного (професійно-технічного) освіти, спеціалізованої освіти, а також суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику (в тому числі об'єктів паливно-енергетичного, військово-промислового комплексів, об'єктів підвищеної небезпеки, хімічно небезпечних об'єктів та об'єктів висотного будівництва)
 20. ДФС і її територіальні органи
 21. Структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій
 22. Виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад
 23. Виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад (в частині заходів по здійсненню державного контролю за дотриманням законодавства про працю)
 24. Органи державного ринкового нагляду в межах сфер своєї відповідальності, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 № 1069 "Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд".

Як очікувалося, до переліку увійшли органи, на які не поширювалася дія мораторію в 2017 році, в тому числі Державна фіскальна служба і органи Держпраці. Також уряд виводить з-під дії мораторію органи ринкового нагляду, сфери ветеринарної медицини, карантину та захисту рослин, санітарного нагляду, Держспецзв'язку, Держлікслужби, Держгеонадра, Держгеокадастр, ДСНС.Советы юристов для граждан и бизнеса на ваш e-mail!
Пошук юристів і держорганізацій по великих містах