При оплаті за допомогою Liqpay потрібно використовувати РРО – податкова 27.08.2021

Державна податкова служба України надала чергову індивідуальну консультацію, в якій стверджується, що товариство, яке отримало оплату за послугу за допомогою Liqpay або частково Liqpay, а частково готівкою, повинно проводити розрахункові операції із застосуванням РРО або програмного РРО. // 27.08.2021

Йдеться про індивідуальну податкову консультацію від 29.06.2021 р. № 2541/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення  юридичної особи про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).

Згідно зі зверненням товариство навчає роботі з медичним обладнанням і планує приймати оплату за допомогою системи Liqpay та готівкою.

Чи має товариство застосовувати РРО при проведенні розрахункових операцій з оплати надання послуг з навчання за допомогою системи Liqpay?

Чи має товариство застосувати РРО/ПРРО, якщо оплата буде здійснюватися і готівкою іLiqpay?

Правові засади застосування РРО та програмних РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання,  які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення вимог щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Статтею 3 Закону № 265 передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Згідно з п. 14 ст. 9 Закону № 265 РРО та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Отже, обов’язок суб’єкта господарювання застосовувати РРО/ програмні РРО при отриманні оплати за послуги залежить не від форми оплати, а виникає відповідно до способу її здійснення.

РРО/програмний РРО може не застосовуватись при здійсненні товариством розрахунків за товари виключно у безготівковій формі:

  • шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку;
  • шляхом внесення коштів через касу банку (у тому числі онлайн-банкінг) з використанням реквізитів рахунку, зазначених відповідно до Національного та міжнародного стандартів IBAN Registry:2009, NEQ,  ДСТУ-Н 7167:2010;
  • у разі проведення розрахунків у касі банку через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.

У випадках оплати іншим способом, зокрема, здійснення клієнтом оплати з застосуванням електронного платіжного засобу (далі – ЕПЗ), чи готівкою, у суб’єкта господарювання виникає обов’язок при проведенні розрахункових операцій застосовувати РРО/ПРРО із зазначенням у розрахунковому документі способу оплати.

Якщо товар оплачується за допомогою ЕПЗ, то кошти на рахунок товариства будуть надходити від еквайра, а не від держателя ЕПЗ. При цьому еквайр самостійно визначає порядок обліку торговців, з якими він має укладені договори.

Цю позицію ДПС підтвердив і НБУ листом від 24.04.2020 № 57-0009/20338, де зазначив, що тільки операції здійснені шляхом переказу коштів з рахунку платника, без використання ЕПЗ, на рахунок отримувача, не належать до розрахункових операцій в розумінні Закону № 265.

Отже, товариство, яке отримало оплату за послугу з навчання за допомогою Liqpay або частково Liqpay, а частково готівкою, втрачає право на використання пільги, що передбачена п. 14 ст. 9 Закону № 265, та повинно проводити розрахункові операції із застосуванням РРО/програмного РРО.

Нагадаємо, що у відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.


Вартість юридичної допомоги в захисті бізнесу від перевірок і штрафів
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

2 260,00

середня ціна, грн

4

кількість пропозицій

600,00

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

8 000,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Bookeeper

295 грн. у місяць

Онлайн бухгалтерія

для ФОП і малого бізнесу

перші 30 днів безкоштовно!

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах