У парламенті пропонують скасувати обов’язкове РРО, але не для всіх 03.09.2021

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо створення умов для розвитку фізичних осіб - підприємців та підвищення прозорості їх діяльності» №5866. Законопроєктом передбачається відновлення права платників єдиного податку не застосовувати реєстратори розрахункових операцій (в окремих випадках), підвищення граничних обсягів доходів для застосування спрощеної системи оподаткування, але обмеження можливої кількості найманих працівників для 3 групи єдиного податку. // 03.09.2021

Нагадаємо, з 2017 року реєстратори розрахункових операцій незалежно від обсягів доходу повинні застосовувати підприємці, які здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, з 2019 року – продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення, а з 2021 року - ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння.

З 2022 року запроваджується тотальне обов'язкове використання реєстраторів розрахункових операцій для всіх видів економічної діяльності, скасовується граничний розмір доходу, до досягнення якого фізична особа – підприємець має право не застосовувати реєстратор розрахункових операцій.

Законопроєкт надання права фізичним особам - підприємцям - платникам єдиного податку першої - четвертої груп, незалежно від обраного виду діяльності, не застосовувати реєстратори розрахункових операцій у разі продажу товарів (надання послуг), але у тому випадку, якщо вартість одиниці не перевищує розміру 1-ї мінімальної заробітної плати (у 2021 році – 6000 гривень), а у випадку перевищення цього розміру – за умови здійснення розрахунків за такі товари (послуги) за допомогою платіжних пристроїв (терміналів) або надання особі, яка отримує товар (послугу) розрахункового документу з відображенням операції у типовій формі ведення обліку та здачі протягом трьох банківських днів готівкової виручки (готівки) від продажу таких товарів (наданих послуг) до банків.

Крім того, пропонується збільшити граничні обсяги доходів для застосування спрощеної системи оподаткування для другої та третьої груп платників єдиного податку в залежності від кількості осіб, які перебувають з платником єдиного податку у трудових відносинах (300 розмірів мінімальної заробітної плати за одного найманого працівника).

Водночас планують встановити граничну кількість найманих працівників (до 10 осіб) для платників третьої групи єдиного податку.  Насьогодні кількість працівників для 3 групи платників єдиного податку необмежена.

Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, у разі здійснення розрахункових операцій у безготівковій формі, облік доходів зможуть вести у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. При використанні готівкової форми розрахунків – облік доходів ведеться помісячно за типовою формою, а у разі продажу товарів (надання послуг), вартість одиниці яких дорівнює або перевищує розмір мінімальної заробітної плати – облік доходів ведеться за типовою формою за підсумками робочого дня з відображенням кожної операції з продажу таких товарів (наданих послуг).

Пропонується надати право контролюючому органу на підставі письмового запиту під час проведення документальних перевірок суб’єктів господарювання отримувати від банків інформацію про оборот коштів на поточних банківських рахунках суб’єктів господарювання за конкретний проміжок часу, а на підставі рішення адміністративного суду – інформацію про фінансові операції за рахунками суб’єктів господарювання за конкретний проміжок часу із зазначенням контрагентів та призначення платежів.


Вартість юридичної допомоги в захисті бізнесу від перевірок і штрафів
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

2 260,00

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

466,67

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

8 000,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах