Уряд змінив перелік видів діяльності, які не потребують використання РРО 15.02.2022

Постановою Кабінету Міністрів від 9 лютого 2022 року №95 внесено зміни до Постанови КМУ від 23 серпня 2000 р. N 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Зокрема, змінений перелік видів та форм у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, які дозволено проводити без використання реєстраторів розрахункових операцій. // 15.02.2022

Зміни набули чинності з 11 лютого 2022 року.

До Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким  дозволено проводити розрахункові операції без      застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або   програмних реєстраторів розрахункових операцій з         використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій віднесено:

1. Роздрібну торгівлю  на  території  села, селища  товарами  (крім підакцизних   товарів),   що   здійснюється  фізичними  особами  - підприємцями, які сплачують єдиний податок (граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій – 167 мінімальних заробітних плат).

Цей  пункт  не  застосовується  за  наявності хоча б однієї з таких  умов: 

  • така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті,  в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
  • такими  фізичними  особами  - підприємцями також здійснюється  дистанційна  торгівля, зокрема через Інтернет;
  • сільськими, селищними або міськими радами прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села, селища реєстраторів розрахункових операцій та/або  програмних  реєстраторів розрахункових операцій.

2. Роздрібна торгівля через засоби пересувної  торговельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики),  що  розташовані  за  межами стаціонарних приміщень (граничний річний обсяг розрахункових операцій – 500 тис.грн).

3. Роздрібна торгівля на  ринках,  ярмарках  (за   винятком розташованих   на   їх   території  магазинів,  кіосків,  палаток, павільйонів,  приміщень  контейнерного  типу), за умови, що річний обсяг операцій не перевищує 500 тис. грн.

4. Роздрібна торгівля та громадське харчування на території села, селища, що здійснюється підприємствами споживчої кооперації, а також сільськогосподарськими товаровиробниками,    які    використовують продукцію власного виробництва (граничний річний обсяг операцій – 250 тис. грн.).

5. Продаж  страв  та  безалкогольних  напоїв у буфетах вищих навчальних  закладів,  у  їдальнях  і  буфетах підприємств УТОС та УТОГ (граничний річний обсяг – до 500 тис. грн.)

6. Роздрібна торгівля, громадське  харчування  та  побутове обслуговування  на  території  закритих  військових  гарнізонів  і містечок, а також військових частин, розташованих у межах сіл, селищ (граничний річний обсяг – до 500 тис. грн.).

7. Роздрібна торгівля медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села, селища (граничний річний обсяг – до 250 тис. грн.)

8. Продаж товарів  (за  переліком,  встановленим  Кабінетом Міністрів  України за поданням Мінінфраструктури) і надання послуг поштовими відділеннями та пунктами зв'язку в селах та селищах.

9. Продаж газет,  журналів,  конвертів,  листівок,  знаків оплати   поштових   послуг,   іншої   друкованої   продукції    на підприємствах поштового зв'язку,  якщо питома вага такої продукції становить  понад  50   відсотків   загального   товарообороту   за відсутності продажу підакцизних товарів.

10. Продаж талонів,   квитанцій,   квитків  з  нанесеними друкарським  способом  серією,  номером,  номінальною  вартістю  в кіосках   та   салонах   транспортних   засобів   для   проїзду  в електротранспорті, на морських і річкових суднах.

11. Надання побутових послуг:

  • на території села, селища;
  • з   ремонту  та  встановлення  побутових  машин  і  приладів, радіоелектронної апаратури, телеантен, ремонту і складання меблів, прибирання  квартир, догляду за дітьми, хворими та людьми похилого віку,  фотографування,  ремонту  квартир, приготування їжі, прання білизни,  ремонту  взуття, швейних та трикотажних виробів, виробів текстильної  та  шкіряної  галантереї, металевих виробів фізичними особами  -  підприємцями,  які  провадять  господарську діяльність (крім  осіб,  що  обрали  спрощену  систему  оподаткування)  та не використовують  працю  найманих  осіб.

12. Надання послуг бібліотеками (граничний річний обсяг – до 500 тис. грн.)

13. Продаж предметів релігійно-обрядової   атрибутики  та надання обрядових послуг релігійними організаціями (граничний річний обсяг – до 500 тис. грн.)

14. Продаж товарів з розносок і ручних візків, надання послуг у салонах на  залізничному,  морському, річковому та повітряному  транспорті  за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України за поданням Мінінфраструктури.

15. Роздрібна торгівля насінням у кіосках на території сіл та селищ міського типу (граничний річний обсяг – до 500 тис. грн.)

16. Приймання від населення   вторинної    сировини    та металобрухту.

17. Надання ритуальних послуг за умови проведення розрахунків вдома у замовника.

18. Провадження діяльності у сфері  торгівлі,  громадського харчування  та  послуг  суб'єктами  підприємницької  діяльності на території сіл і  селищ  міського  типу,  яким  згідно  із  Законом України "Про  статус  гірських  населених   пунктів   в   Україні" надано статус гірських (граничний обсяг операцій – до 500 тис. грн.)

19. Надання медичних  послуг  виїзними бригадами та медичне обслуговування вдома у замовника (граничний обсяг операцій – до 500 тис. грн.)

20. Надання послуг:

  • з  видачі  дозволів  на  право  здійснення  любительського  і спортивного рибальства на засадах спеціального використання водних живих  ресурсів  та  на  добування  мисливських  тварин (ліцензія, відстрільна картка);
  • з газопостачання,     водопостачання,     водовідведення    і теплопостачання в селах за умови проведення  розрахунків  вдома  у споживача.

21. Продаж булочних, кондитерських  і  порційних кулінарних виробів,  морозива,  безалкогольних напоїв,  сувенірів,  іграшок і надувних    кульок    з    розносок    та    ручних    візків    у театрально-видовищних та спортивних закладах.

22. Приймання від населення та реалізація через бджільницькі торговельно-заготівельні пункти продуктів бджільництва, обладнання та інвентарю для пасічників (граничний обсяг операцій – до 500 тис. грн.).


Вартість юридичної допомоги в захисті бізнесу від перевірок і штрафів
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

2 260,00

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

466,67

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

8 000,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Hotline Finance

Зелена карта для виїзду за кордон

Ціна нижча, ніж при покупці страховки на кордоні

Без візитів до страхових агентів

Готова страховка з доставкою на email

Безпечне оформлення і оплата онлайн

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах