З 2 лютого діють зменшені штрафи за порушення законодавства про працю 04.02.2020

2 лютого 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю», яким зменшено штрафи, які накладаються на роботодавців за неоформлених працівників, недотримання мінімальних гарантій з оплати праці та інші порушення трудового законодавства. // 04.02.2020

Так, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків потягне за собою накладення штрафу  у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (47230 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

До юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку 1,2, 3 груп за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, застосовується попередження.

Вчинення такого порушення повторно протягом двох років з дня виявлення вже потягне за собою накладення штрафу  у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (141 690 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці на роботодавця може бути накладений штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати (9 446 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", потягне за собою штраф  у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати (18 892 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення. До юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, за вчинення такого правопорушення застосовується попередження.

Порушення інших вимог законодавства про працю потягне за собою накладення штрафу у розмірі мінімальної заробітної плати (4723 грн.), а таке саме правопорушення, вчинене повторно протягом року – у двократному розмірі мінімальної заробітної плати (9 446 грн.).

Крім того, у разі сплати юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, яка використовує найману працю, 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, така постанова вважається виконаною.

Вартість юридичної допомоги в захисті бізнесу від перевірок і штрафів
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

9

кількість пропозицій

1 322,22

середня ціна, грн

7

кількість пропозицій

2 757,14

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

8 000,00

середня ціна, грн

Хотите получать уведомление на ваш email, когда мы опубликуем новые статьи?

также следить за обновлениями сайта можно в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!Пошук юристів і держорганізацій по великих містах

© 2006–2020

ООО «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адрес и телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com