Заборона пластикових пакетів: штрафи та порядок їх накладання 14.12.2021

З 10 грудня 2021 року введений в дію Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який обмежує в Україні обіг пластикових пакетів та встановлює штрафи для суб’єктів господарювання, які таку заборону порушують. // 14.12.2021

Насправді, з 10 грудня цього року набула чинності лише заборона безоплатного розповсюдження пластикових пакетів. При цьому, роздрібні ціни на пластикові пакети не можуть бути нижчими за мінімальні ціни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Вимоги заборони безоплатного розповсюдження не поширюються на:

  1. біорозкладні пластикові пакети (пластикові пакети, що розкладаються за участю мікроорганізмів на елементи природного походження та відповідають встановленим національними або гармонізованими європейськими стандартами нормам щодо утилізації способом компостування або біорозкладання);
  2. надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Повна заборона розповсюдження пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг набуває чинності з 10 березня 2022 року.

З 10.03.2022 р. забороняється розповсюдження (в тому числі продаж) в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

  1. надтонких пластикових пакетів (пластикові пакети із стінками товщиною менше 15 мікрометрів) ;
  2. тонких пластикових пакетів (пластикові пакети із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів);
  3. оксорозкладних пластикових пакетів (пластикові пакети, матеріал для виготовлення яких складається з поліетилену та оксорозкладних домішок).

Заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів p 10 грудня 2021 року на суб’єктів господарювання може бути накладений штраф у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів (від 1700 до 3400 грн.) , а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення - у розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 8500 грн.).

З 10 березня за розповсюдження заборонених видів пластикових пакетів штраф складатиме від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 грн.), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення - у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34 000 грн.).

Штрафи мають право накладати керівники та посадові особи органів Державної служби з питань захисту прав споживачів.

Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення є акт перевірки.

Акт перевірки складається у двох примірниках, що підписуються посадовою особою Держспоживслужби та керівником суб’єкта господарювання або уповноваженою ним особою.

У разі відмови від підписання акта перевірки посадова особа  Держспоживслужби вносить до такого акта відповідний запис.

Один примірник акта перевірки надається керівнику суб’єкта господарювання або уповноваженій ним особі, а другий зберігається в органі державної влади.

Акт перевірки разом з поясненнями керівника суб’єкта господарювання або уповноваженої ним особи та документами, що підтверджують факт правопорушення, не пізніше наступного робочого дня з дня його складання передається посадовій особі для прийняття рішення про накладення штрафу.

Справа про правопорушення розглядається посадовою особою, уповноваженою керівником  Держспоживслужби у п’ятнадцятиденний строк з дня одержання акта перевірки.

За результатом розгляду справи про правопорушення виноситься постанова.

Штраф має бути сплачений суб’єктом господарювання протягом 15 днів з дня отримання копії постанови або оскаржений до суду.


Вартість юридичної допомоги в захисті бізнесу від перевірок і штрафів
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

2 260,00

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

466,67

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

8 000,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах