В якій валюті відкрити вклад юридичній особі?
Prostopravo.com.ua вже писав про процедуру реєстрації бізнесу і оподаткування. Сьогодні ми розповімо, як юридична особа може вигідно використовувати вільні кошти. Йтиметься про депозитні рахунки і депозитної лінії.
Перший фактор, який впливає на вибір депозиту - це рівень процентної ставки. Відсоткова ставка залежить від суми, валюти, строку розміщення грошей і способу виплати відсотків. Використовуючи аналітичні дані Prostobiz.ua, розрахуємо дохідність гривневих, доларових і вкладів в євро.
Станом на липень 2019 року 31 банк пропонує депозитні програми в гривні на 1 рік (для суми вкладу 150000 грн.). При цьому середня ставка по обраних депозитах дорівнює 13,26% річних, максимальна - 18% річних, мінімальна - 0,01% річних. Розрахуємо чистий дохід вкладу з максимальною ставкою. Податок на депозити становить 19,5% річних (18% прибутковий податок і 1,5% військовий збір). За вирахуванням податків чистий дохід складе 21735 грн.
Проаналізуємо чистий дохід при відкритті вкладу в доларах США. Суму депозиту переведемо за допомогою конвертера валют, за курсом НБУ вона складе 5853 дол. США. Для такої суми депозиту середня ставка дорівнює 2,74% річних, максимальна - 6% річних, мінімальна - 0,1% річних. Розрахувавши чистий дохід за вирахуванням податків на депозитному калькуляторі, отримаємо суму 282,7 доларів США або 7279,53 грн. по курсу долара на сьогодні.
Проведемо такі розрахунки для депозиту в євро. Згідно курсу євро сума депозиту складе 5238 євро. Середня процентна ставка для цієї суми становить 1,78% річних, максимальна - 5,5% річних, мінімальна - 0,01% річних. Через рік ми отримаємо чистий дохід за вирахуванням податків в розмірі 231,91 євро або 6658,14 грн.
Таким чином, максимальний дохід принесе гривневий вклад. З огляду на прогноз курсу валют, економічну ситуацію в країні, радимо диверсифікувати ризики, відкриваючи вклад не тільки в гривні, але і в іноземній валюті.
Список документів для відкриття депозитного рахунку
Для оформлення банківського вкладу юридичній особі потрібно підготувати такі документи:
- Свідоцтво про державну реєстрацію,
- Статут,
- Установчий договір (копії, завірені нотаріально, або органом, який видав свідоцтво про державну реєстрацію),
- Копію документа, що підтверджує постановку підприємства на податковий облік - 4-ОПП.
- Документ, що підтверджує реєстрацію підприємства як платника соціальних страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, або його копію,
- Копія документа, що підтверджує реєстрацію юридичної особи у відповідному органі Пенсійного фонду України
Відкриваючи депозит у банку, юридичні особи мають можливість скористатися послугою Private Banking.
Корисні статті про оподаткування підприємств
- Єдиний податок в Україні: групи, порядок нарахування і сплати
- Рентна плата за користування природними ресурсами
- ПДВ в Україні: ставка і розрахунок, платники, відшкодування податку на додану вартість
- Екологічний податок в Україні: платники, об'єкти, ставки, порядок оплати і звітності
- Єдиний соціальний внесок: рахуємо витрати для малого бізнесу
- Податок на репатріацію в Україні
- Податок на прибуток підприємств в Україні: ставки, термін сплати, платники
- Оподаткування інтернет -магазину. Загальна і спрощена система
- Фіксований сільськогосподарський податок: платники, ставки, порядок сплати та звітності