Національний банк скасовує валютні обмеження - 03.07.2019

2 липня 2019 року набула чинності Постанова Національного банку «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 27.06.2019 року №86. Внесено зміни до Положення про здійснення операцій з валютними цінностями, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року № 2, Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року № 5 та Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року № 8. Таким чином, валютна лібералізація триває. Які обмеження скасовуються з 2 липня 2019 року? – розповість Prostopravo // 03.07.2019

  1. Скасовано ліміт на переказ коштів юридичними особами-резидентами на рахунки власних філій, представництв та інших відокремлених підрозділів без створення юридичної особи, відкритих за кордоном.

Нагадаємо, що раніше такий ліміт складав 2 000 000 євро включно протягом календарного року.

Скасування ліміту не розповсюджується на рахунки відкриті в державі (територіях), що віднесена Кабінетом Міністрів України до переліку офшорних зон та/або визнана Верховною Радою України державою-агресором/державою окупантом, та/або не виконує чи неналежним чином виконує рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, які проводять діяльність у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, та/або має стратегічні недоліки у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення відповідно до заяв Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

  1. Поточний рахунок у національній валюті юридичної особи-нерезидента та інвестиційний рахунок іноземного інвестора в національній валюті може використовуватися для здійснення зарахування коштів, що перераховані з відкритого в банку України кореспондентського рахунку іноземного банку-депозитарію, що має рахунок у цінних паперах у Національному банку.

Таким чином, спрощується реінвестування доходів іноземних інвесторів від операцій з українськими цінними паперами. Раніше нерезиденти не мали змоги зарахувати доходи від українських цінних паперів на свій рахунок у гривні напряму.

  1. Дозволено здійснювати в іноземній валюті розрахунки за операціями, які здійснюються між фінансовою установою та Кабінетом Міністрів України в межах реалізації міжнародного договору України щодо кредитів/грантів/позик.

Раніше такі розрахунки проводились у національній валюті України.

  1. Фізичні особи, а також юридичні особи-резиденти і представництва юридичних осіб-нерезидентів мають право здійснювати розрахунки як у гривні, так і в готівковій іноземній валюті на території України в разі оплати дипломатичним представництвам, консульським установам іноземних держав консульських зборів.

Дотепер консульські збори не можна було сплатити у готівковій іноземній валюті для країн, що не приєдналися до Гаазької конвенції 196 року (Алжир, Афганістан, В’єтнам, Єгипет, Індонезія, Йорданія, Ірак, Іран, Камерун, Канада, Катар, Кувейт, Ліван, ОАЕ, Саудівська Аравія, Сирія, Судан, Таїланд, Уругвай).

  1. Вимоги Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції не розповсюджуються на валютні операції, що здійснюються з метою купівлі іноземної валюти з поточних рахунків нерезидентів – юридичних осіб (крім інвестиційних рахунків) та кореспондентських рахунків іноземних банків, відкритих в Україні; а також з метою переказу коштів за межі України з поточних рахунків нерезидентів – юридичних осіб (крім інвестиційних рахунків).

Крім того, при визначенні ступеня ризику іноземного банку-контрагента банки мають орієнтуватися на наявність інформації (у тому числі отриманої уповноваженою установою з публічних джерел), що може свідчити про належність іноземного банку – контрагента за валютною операцією до банків, що використовуються/можуть використовуватися для здійснення валютних операцій, пов’язаних з уникненням вимог/обмежень/заборон, передбачених законодавством України.  Раніше банки перевіряли, чи включений банк контрагента за валютною операцією Національним банком України до переліку іноземних банків, які використовуються суб’єктом валютної операції для здійснення валютних операцій, що містять/можуть містити ознаки ризикових фінансових операцій.

Вартість юридичних послуг в сфері ЗЕД
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

6

кількість пропозицій

3 550,00

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

1 160,00

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

1 100,00

середня ціна, грн


Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

КАК СТАТЬ УСПЕШНЫМ И ВЫСОКООПЛАЧИВАЕМЫМ ЮРИСТОМ?

ПЕРВАЯ В УКРАИНЕ ПРИКЛАДНАЯ КНИГА О СЕКРЕТАХ ПРОФЕССИОНАЛОВ, РЕАЛИЯХ ТРУДА И ЧАСТНОЙ ПРАКТИКИ В СФЕРЕ ПРАВА

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах