Парламент ухвалив Постанову про заходи протидії COVID-19 23.10.2020

Прийнятою 20 жовтня 2020 року Постановою Верховної Ради України рекомендовано Президенту України утворити Національний штаб протидії біологічним загрозам та очолити його для організації оперативного реагування на поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) в Україні. // 23.10.2020

Головними напрямами діяльності Національного штабу планується визначити реалізацію наступних завдань:

 1. Невідкладно ввести в дію єдину всеукраїнську багатоканальну телефону лінію – систему прямого зв’язку з державою для всіх громадян, які мають симптоми або хворіють на коронавірусну хворобу, з метою проведення безкоштовного тестування та надання невідкладної допомоги, забезпечення ранньої самоізоляції хворих з моменту виявлення перших симптомів.
 2. Забезпечити ефективну безоплатну діагностику та тестування на коронавірусну хворобу (COVID-19) шляхом:
  1. Утворення та розбудови державної регіональної мережі вірусологічних лабораторій із загальною потужністю більше 100 тис. досліджень на добу в яку мають входити регіональні високопродуктивні лабораторні комплекси та вірусологічні лабораторії при опорних лікарнях надання медичної допомоги при коронавірусній хворобі (COVID-19), а також забезпечення її функціонування необхідними матеріальними, технологічними, організаційними та людськими ресурсами. При проектуванні лабораторій та закупівлі необхідного обладнання пріоритет має надаватися сучасним технологіям ПЛР-тестування.
  2. Формування за регіональним розподілом необхідної кількості мобільних бригад для забору у пацієнтів біологічного матеріалу за місцем проживання та його транспортування у лабораторію з метою забезпечення ранньої самоізоляції пацієнта з моменту підозри захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19). Забезпечення бригад швидкої медичної допомоги усім необхідним обладнанням, витратними матеріалами, пальним та ефективними системами індивідуального захисту для працівників. Час забору біологічного матеріалу має складати не більше 4-х годин після звернення пацієнта на «гарячу» телефонну лінію.
  3. Створення лабораторних потужностей у системі медичних закладів МВС, Міноборони, Національної академії медичних наук України та МОЗ для проведення періодичного тестування медичних та інших працівників, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19), а також осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).
 3. Створити умови для ефективного лікування хворих на коронавірусну хворобу (COVID-19) в амбулаторних умовах через відновлення на рівні місцевого самоврядування системи невідкладної медичної допомоги – медичних бригад мінімального складу (водій + лікар загальної практики), забезпечених спеціалізованими медичним автотранспортом, засобами індивідуального захисту, медичними виробами та протоколами лікування. Реагування на виклик та відвідування пацієнта вдома має здійснюватися такою медичною бригадою у термін до 6 годин.
 4. Забезпечити стале функціонування системи екстреної медичної допомоги шляхом повного фінансового забезпечення потреб та оновлення матеріально-технічної бази.
 5. Запровадити заходи по підвищенню ефективності лікування хворих на коронавірусну хворобу (COVID-19) в умовах стаціонарів.
  1. Сформувати та повністю оснастити необхідним медичним обладнанням мережі медичних закладів, що надають стаціонарну медичну допомогу інфекційним хворим з урахуванням необхідної нормативної кількості на наявне населення: стаціонарних ліжок, стаціонарних ліжок на яких надають інтенсивну та реанімаційну медичну допомогу, медичного обладнання (у тому числі апаратів КТ, ШВЛ, ЕКМО, та оснащення медичним киснем не менше ніж 80% ліжок для лікування коронавірусної хвороби COVID-19), тощо. Організація додаткових ліжок для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19) має здійснюватися без зменшення ліжкового фонду для лікування інших захворювань.
  2. Створити у закладах охорони здоров’я державної та комунальної власності тримісячного запасу засобів індивідуального захисту та дезінфектантів.
  3. Забезпечення інфекційних лікарень та інфекційних відділень лікарень двомісячним запасом лікарських засобів та медичних виробів для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19).
 6. Запровадити заходи щодо належного біологічного та соціального захисту медичних працівників, покращення умов та оплати їх праці, зокрема:
  1. Забезпечити засобами індивідуального захисту працівників первинної ланки, закладів екстреної медичної допомоги та закладів охорони здоров’я для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19). 
  2. Забезпечити обов'язкове державне страхування на випадок захворювання на інфекційну хворобу у разі інфікування медичного працівника  у розмірі 15 прожиткових мінімумів для працездатної особи.
  3. Покращити умови праці медичних працівників, які надають медичну допомогу інфекційним хворим шляхом створення при закладах охорони здоров’я місць відпочинку та забезпечення працівників безоплатним харчуванням.
  4. Розповсюдити норми законодавства щодо надання додаткової доплати у розмірі до 300 відсотків місячної заробітної плати на немедичних працівників бригад екстреної медичної допомоги та на всіх працівників закладів охорони здоров’я що надають медичну допомогу при коронавірусній хворобі (COVID-19).
 7. Організувати надання соціальної підтримки пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19), зокрема:
  1. Забезпечити достатню медичну, соціальну та інформаційну підтримку хворим, які знаходяться у режимі самоізоляції. Створити у регіонах медичні та патронатні служби, які забезпечують життєдіяльність соціально незахищених хворих з коронавірусною хворобою (COVID-19) на самоізоляції у домашніх умовах.
  2. Створити можливості для тривалого соціального дистанціювання та самоізоляції громадян України з груп ризику (літні люди старше 65 років, особи, що мають тяжкі хронічні захворювання тощо).

Пошук юридичних послуг із захисту прав споживачів
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

10

кількість пропозицій

345,00

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

940,00

середня ціна, грн

4

кількість пропозицій

2 925,00

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

916,67

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

4 666,67

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

900,00

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

900,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Путівники

Права споживачів в Україні від А до Я

Юридичні послуги із захисту прав споживачів при обміні і поверненні товарів, поради юристів, корисні статті про гарантійний термін товару, гарантійні зобов'язання продавця. Тут ви знайдете список товарів, які не підлягають обміну та поверненню.

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах