Верховна Рада ухвалила Закон про масове тестування на коронавірус 12.05.2020

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення спроможності системи охорони здоров'я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби COVID-19» (проєкт № 3380) прийнято 7 травня 2020 року. Закон визначає особливості виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності хворим на коронавірус, можливість залучення лікарів-інтернів для боротьби з поширенням COVID-19 та випадки обов’язкового тестування на корона вірусну хворобу. // 12.05.2020

Зокрема, до виконання заходів, пов’язаних із протидією поширенню коронавірусної хвороби (СOVID-19), у закладах охорони здоров’я та інших закладах, установах, пунктах, організаціях, які здійснюють відповідну діяльність, на волонтерських засадах можуть залучатися лікарі-інтерни, а також лікарі-спеціалісти без вимог щодо атестації на присвоєння чи підтвердження кваліфікаційної категорії в порядку та з урахуванням обмежень щодо такого залучення, які встановлюються рішенням Міністерства охорони здоров’я.

Допомога по тимчасовій непрацездатності буде виплачена особам, які перебувають у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, у розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Допомога по тимчасовій непрацездатності медичним працівникам,  які перебувають у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, виплачується в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Тестування на коронавірус стане обов’язковим для:

  • осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусної хвороби (СOVID-19);
  • осіб, які мали встановлений контакт із особою, хворою на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Регулярне тестування буде обов’язковим для медичних та інших працівників, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19), а також осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), зокрема, й працівників Національної поліції та Національної гвардії – незалежно від того, чи мали вони встановлений контакт із особою, хворою на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Закон набере чинності з дня його опублікування та діятиме протягом терміну дії карантину та обмежувальних заходів,запроваджених Кабінетом Міністрів України, та протягом двох місяців з моменту їх відміни.


Пошук юридичних послуг із захисту прав споживачів
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

10

кількість пропозицій

345,00

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

940,00

середня ціна, грн

4

кількість пропозицій

2 925,00

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

916,67

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

4 666,67

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

900,00

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

900,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Путівники

Права споживачів в Україні від А до Я

Юридичні послуги із захисту прав споживачів при обміні і поверненні товарів, поради юристів, корисні статті про гарантійний термін товару, гарантійні зобов'язання продавця. Тут ви знайдете список товарів, які не підлягають обміну та поверненню.

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах