У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт щодо протидії незаконному обігу наркотичних засобів 27.01.2020

Проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними» №2784 подано на розгляд парламенту. Запропоновано посилити кримінальну відповідальність за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, передбачити кримінальну відповідальність за пропаганду або рекламу наркотичних засобів, психотропних речовин або їх прекурсорів. // 27.01.2020

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроєкту, одним із найнебезпечніших видів злочинності є незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, що має тенденцію до зростання.

За результатами досліджень Українського медичного та моніторингового центру з алкоголю та наркотиків Міністерства охорони здоров’я України, наркотики вживають від 324 тис. до 424,7 тис. осіб. За останні десять років кількість смертей серед осіб, які перебували на наркологічному обліку, зросла більше ніж у 3 рази, у тому числі від передозування – майже в 4 рази. Загрозливих розмірів набули поширеність розладів психіки та поведінки внаслідок вживання наркотичних речовин (174,7 на 100 тис. населення), а також психічні захворювання (11,5 на 100 тис. населення). Отже, можна зробити висновок, що проблема наркозлочинності є однією з найгостріших соціальних і правових проблем України.

У статтю 307 Кримінального Кодексу України вносяться зміни, згідно з якими незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчиняла подібні злочини, або із залученням неповнолітнього, каратиметься позбавленням волі на строк від 8 до 12 років (зараз від 6 до 10 років) із конфіскацією майна.

Такі самі дії, вчинені організованою групою, а також якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги в особливо великих розмірах, або вчинені із залученням малолітнього або щодо малолітнього, каратимуться позбавленням волі на строк від 12 до 15 років (зараз від 9 до 12 років) із конфіскацією майна.

Крім того, запропоновано доповнити Кримінальний Кодекс України статтею 315-1 «Пропаганда або реклама наркотичних засобів, психотропних речовин або їх прекурсорів» наступного змісту:

«Пропаганда або реклама наркотичних засобів, психотропних речовин або їх прекурсорів, нарковмісних рослин, або їх частин, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини, або їх прекурсори, в інформаційно-телекомунікаційних мережах (включаючи мережу Інтернет) або в громадських місцях (у тому числі на фасадах будинків, дорожньому покритті, інших об’єктах міської інфраструктури) шляхом поширення зображень, цифрових знаків та (або) назв, штрих та скан-кодів, веб-адрес, аккаунтів у соціальних мережах та месенджерах (в тому числі іноземними мовами), а також пропаганда відомостей про засоби та методи їх розробки, виготовлення, культивування чи використання, місця їх придбання, опис будь-яких переваг у використанні окремих наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, наркотичних рослин або їх частин, що містять наркотичні засоби, або психотропні речовини, або їх прекурсори -

карається штрафом від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Ті самі дії, вчинені повторно або особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 310, 314, 315, 317, 318 Кримінального Кодексу, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до семи років.»

За дії, передбачені частиною другою цієї статті, до юридичної особи, уповноваженою особою якої вчинено злочин, судом застосовуються заходи кримінально-правового характеру у вигляді штрафу у розмірі від двадцяти до п'ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дія цієї статті не розповсюджується на випадки розміщення відомостей про наркотичні засоби, психотропні речовини та їх прекурсори у спеціалізованих наукових виданнях, у науково-методичній та навчальній літературі, яка розроблена відповідно до змісту освітніх програм та затверджена закладами вищої освіти (науковими установами) у встановленому порядку, розповсюдження інформації на наукових семінарах, конференціях, симпозіумах та інших заходах наукового-практичного характеру.

Також пропонується збільшити штрафи за порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів і встановити їх у розмірі від 200 до 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (зараз до 70 нмдг). Ті самі дії, вчинені повторно, або якщо вони спричинили нестачу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів у великих розмірах, або призвели до викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовою особою своїм службовим становищем каратимуться штрафом у розмірі від 250 до 500 нмдг (зараз від 70 до 120 грн.)

Порушення встановлених правил відпуску, торгівлі наркотичними засобами, психотропними речовинами, прекурсорами або їх аналогами, призначеними для виробництва чи виготовлення цих засобів чи речовин, у тому числі відпуск чи торгівля цими засобами з аптек та аптечних пунктів без наявності електронного рецепта, створеного у передбаченому законодавством порядку,  каратиметься штрафом від п'яти до семи тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. За такі дії до юридичної особи, уповноваженою особою якої вчинено злочин, судом застосовуються заходи кримінально-правового характеру у вигляді штрафу у розмірі від десяти тисяч до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У Кодексі України про адміністративні правопорушення запропоновано передбачити адміністративну відповідальність за ухилення від медичного огляду чи медичного обстеження. Так, ухилення особи, від медичного обстеження на предмет встановлення факту зловживання наркотичними засобами або психотропними речовинами чи наявність наркотичного сп’яніння потягне за собою накладення штрафу від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ухилення особи, хворої на наркоманію, від медичного огляду на наявність наркотичного сп'яніння передбачено накладення штрафу від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо Закон буде прийнято, він набере чинності з дня наступного за днем його опублікування.

Пошук юридичних послуг в сфері кримінального права
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

15

кількість пропозицій

2 633,33

середня ціна, грн

12

кількість пропозицій

1 258,33

середня ціна, грн

11

кількість пропозицій

1 690,91

середня ціна, грн

8

кількість пропозицій

800,00

середня ціна, грн

8

кількість пропозицій

1 050,00

середня ціна, грн

8

кількість пропозицій

12 625,00

середня ціна, грн

7

кількість пропозицій

2 685,71

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

1 080,00

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

1 000,00

середня ціна, грн

Хотите получать уведомление на ваш email, когда мы опубликуем новые статьи?

также следить за обновлениями сайта можно в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!Путівник

Кримінальне право і процес. Злочини, їх види

Ознаки, об'єкти і суб'єкти кримінального злочину. Кримінальна відповідальність за кримінальні правопорушення неповнолітніх. Поняття кримінального процесу в Україні

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах

© 2006–2020

ООО «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адрес и телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com