Військовий облік жінок хочуть зробити добровільним 06.01.2022

У Верховній Раді України зареєстровано одразу два альтернативні законопроєкти №6482 та №6482-1, якими пропонується зробити військовий облік жінок в Україні добровільним. // 06.01.2022

Нагадаємо, 17 грудня 2021 року набув чинності Наказ Міністерства оборони України від 11.10.2021р. №313, яким затверджено Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних.

За роз’ясненням Міністерства оборони військовому обліку підлягають усі жінки у віці від 18 до 60 років, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком.

Стати на військовий облік потрібно до кінця 2022 року у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (колишній комісаріат) за місцем реєстрації місця проживання.

Загалом, до Переліку входять 35 фахових напрямків, з усіма професіями та спеціальностями можна ознайомитись за посиланням.

Згідно з чинною редакцією частини 11 статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»  жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Автори законопроєкту №6482 пропонують викласти цю норму в такій редакції:

«Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік військовозобов’язаних.

Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.»

Автори альтернативного законопроєкту №6482-1 пропонують такі зміни:

«Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, можуть бути взяті на військовий облік військовозобов’язаних за власним бажанням.

Жінки, які мають медичну спеціальність та/або професію, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.»

Як бачимо, пропонується залишити обов’язковий військовий облік лише для жінок-медиків, всі інші братимуться на військовий облік виключно за власним бажанням. Різниця лише в тому, що за одним проєктом закону пропонується брати на добровільний військовий облік лише тих жінок, які мають професії та спеціальності, споріднені з військовими і визначені в переліку, затвердженому Міноборони. Автори другого проєкту закону пропонують добровільний військовий облік абсолютно для всіх жінок, незалежно від професії та спеціальності, єдиними умовами є придатність за станом здоров’я та вік.

 Нагадуємо, що за порушення правил військового обліку передбачена адміністративна відповідальність. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку - тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн), а в особливий період - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн).

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві несуть і керівники, а саме: штраф від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн), а в особливий період - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн).


Пошук юридичних послуг в сфері кримінального права
Послуга
Кількість пропозицій
Середня ціна, грн

6

кількість пропозицій

2 100,00

середня ціна, грн

6

кількість пропозицій

1 216,67

середня ціна, грн

5

кількість пропозицій

1 120,00

середня ціна, грн

3

кількість пропозицій

1 466,67

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

650,00

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

800,00

середня ціна, грн

2

кількість пропозицій

28 000,00

середня ціна, грн

1

кількість пропозицій

1 100,00

середня ціна, грн

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Путівники

Кримінальне право і процес. Злочини, їх види

Ознаки, об'єкти і суб'єкти кримінального злочину. Кримінальна відповідальність за кримінальні правопорушення неповнолітніх. Поняття кримінального процесу в Україні

Пошук юристів і держорганізацій по великих містах